WWF-TÜRKİYE’NİN PANDA TAKIMI YARDIMSEVERLİK İÇİN KOŞACAK

WWF-TÜRKİYE’NİN PANDA TAKIMI YARDIMSEVERLİK İÇİN KOŞACAK
  • 08.11.2017
  • 3.020 kez okundu

WWF-Türkiye, doğa ve çevre koruması adına yaptığı çağrılara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor. Vakıf, 12 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek olan ve 25 bin kişinin ter dökeceği 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda, nesli tehlikede olan türlere destek sağlamak için “40. Yıl Koşusu”na imza atacak.

Türkiye’deki 40. yılını kutlayan ve dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF), iki kıta arasında yapılan tek koşu olan Vodafone İstanbul Maratonu’nda “40. Yıl Koşusu” düzenliyor.

12 Kasım Pazar günü 39’uncu kez start alacak maratonda, oluşturduğu gönüllü koşu ekibi “Panda Takımı” ile yer alacak olan WWF-Türkiye, tüm doğa ve çevre destekçilerinin desteğini bekliyor.

Koşucular maratona kayıt olduktan sonra info@wwf.org.tr adresinden bilgilerini vakıf ile paylaşarak panda takımındaki yerlerini alıyorlar. WWF-Türkiye adına maratona katılmaya hazır olan koşucular daha sonra çevresindeki isimlerin https://destek.wwf.org.tr/istanbul-maratonu adresinden bağış yapmaları için çağrıda bulunuyorlar.

WWF-Türkiye’ye destekte bulunmak isteyen yardımseverler web sitesindeki Evlat Edinme Programı kapsamında bağışlarını yapabilecekler. Her bağış tehlike altındaki 4 türün (deniz kaplumbağası, orfoz, turna ve saz kedisi) koruma çalışmalarının sürdürülmesine katkıda bulunacak.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ