TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SATRANÇ ŞÖLENİ BAŞLADI

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK SATRANÇ ŞÖLENİ BAŞLADI
  • 22.01.2018
  • 2.883 kez okundu

SATRANÇTA 7 BİN KİŞİLİK “BÜYÜK TÜRKİYE BULUŞMASI” GERÇEKLEŞİYOR…

TSF BAŞKANI GÜLKIZ TULAY:

“KARNELER ALINDI, KALPLER SATRANÇ İÇİN ATMAYA BAŞLADI”

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından 7 bin kişinin katılımı ile gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük satranç şöleni Antalya’da başladı. TSF Başkanı Gülkız Tulay’ın açılış hamlesi ile başlayan ve en geniş katılımlı satranç turnuvası olan “Türkiye Küçükler, Yıldızlar, Emektarlar Şampiyonaları” 26 Ocak Cuma günü sona erecek.

TSF Başkanı Gülkız Tulay, şampiyonaların açılış töreninde öncelikle Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de sürdürdüğü Zeytin Dalı Operasyonunu anımsatarak, “Satranç ailesi olarak askerlerimizin başarılı olmaları ve sağ salim eve dönmeleri için dua ediyoruz” dedi. Sömestr tatilinin başladığını da hatırlatan Tulay, “Türkiye’nin 81 ilinden aileleri ile beraber 7 bin satranç sevdalısının kalpleri Antalya’da atıyor. Karneler alındı, çocuklarımız ve velilerimiz büyük Türkiye buluşması için bir araya geldi” diye konuştu.

81 İLDEN, İLÇELERDEN VE KÖYLERDEN KATILIM OLDU

Türkiye’nin 81 ilinden 2 bin 810 sporcunun katıldığı “Türkiye Küçükler, Yıldızlar ve Emektarlar Satranç Şampiyonaları”, ailelerin, antrenörlerin, hakemlerin, kulüp temsilcilerinin, sağlık görevlilerinin, psikologların, spor uzmanlarının ve görevlilerin katılımıyla 7 bin kişilik dev bir organizasyona dönüştü. 7’den 77’ye her yaştan, Türkiye’nin her ilinden, ilçesinden ve köylerinden katılımın olduğu şampiyonalar bir hafta devam edecek. Antalya Rixos Sungate Otel’de düzenlenen Türkiye Küçükler Şampiyonası’nda 7-12 yaş kategorisinde 2 bin 134, Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’nda 13-18 yaş kategorisinde 592 ve Türkiye Emektarlar Şampiyonası’nda 84 sporcu olmak üzere toplamda 2 bin 810 sporcu şampiyonluk için yarışıyor.

Küçükler ve Yıldızlar Şampiyonalarında başarılı olan sporcular, Dünya ve Avrupa; Yaş Grupları, Okullar Şampiyonaları ile uluslararası turnuvalara davet edilecek. Emektarlar Şampiyonası’nda derece elde eden sporcular ise uluslararası yarışmalarda Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olacaklar.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ