Trakya Rugby 7’li Ragbi Ligi Şampiyonu

Trakya Rugby 7’li Ragbi Ligi Şampiyonu
  • 07.05.2019
  • 2.290 kez okundu

7li Ragbi Liginin final grubunda Trakya Ragbi, oynadığı üç müsabakayı da kazanarak 2019 yılının Türkiye şampiyonu olmayı başardı…

Günün ilk maçında Eskişehir Ragbi ile karşılaşan Trakya Ragbi,  maça hızlı başlayıp üst üste bulduğu sayılarla skoru eline aldı. İzleyenlerin keyif aldığı bir müsabaka sahada oynanırken, Eskişehir takımı maçın sonuna doğru üst üste birkaç sayı bulsa da maç sonucu Trakya Ragbi lehine 40-26 olarak sonuçlandı.

Günün ikinci maçında Odtü karşısına çıkan Edirne ekibi, ilk maça göre daha tutuk oynasa da maçı 38-21 kazanmayı başararak 2 de 2 ile yoluna devam etti. Bu galibiyetle birlikte matematiksel olarak şampiyonluk garantilenmiş oldu.

Günün son maçında Ankü SK, karşında da mücadelesini bırakmayan Trakya Ragbi, müsabakayı 31-14 kazandı ve 2019 yılının 7li Ragbi Ligi şampiyonu olmayı başardı.

Maçın bitiş düdüğü ile birlikte büyük bir sevinç yaşandı.  Ödül töreninde 1.lik kupasını Kızılcahamam kaymakamı Sayın Mehmet YILDIZ’ın elinden alan takımımız,  Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Sayın Murat PAZAN’ın da tebriklerini kabul etti.

Trakya Ragbi oyuncularından Okan KUÇ ve Mihraç ERTÜRK performanslarıyla öne çıksalar da takım olarak iyi bir oyun sergileyen Edirne ekibi şampiyonluğa ulaştı. Okan KUÇ en değerli oyuncu seçilerek ayrı bir gurur daha yaşamış oldu. Koç Cherokee Sylvain tarafından Samsun’da devam eden milli takım kampına da davet edildi.

Oynanan karşılaşmalardan sonra oluşan sıralama şu şekilde:

1-Trakya Ragbi

2- Eskişehir Ragbi Kulübü

3-Odtü SK

4-Ankara Üniversitesi SK

Trakya Ragbi, 7li Ragbi Ligi’nin daha önce oynanan 2 etabında birer mağlubiyet almış ve genel sıralamada 2. olarak final müsabakalarına katılmaya hak kazanmıştı.

Trakya Ragbi’nin final müsabakaları kadrosu:

Ali Cöne, Alican Acar, Aykut Kanaçlar, Batuhan Özdemir, Burak Dilaver, Furkan Keskin, Gökdağ Zeroğlu, Mahmut Batuhan Balçın, Mihraç Ertürk, Muhammet Ömer Şahin, Okan Kuç, Ömer Faruk Pir, Serhat Doğan, Ufuk Kığılcım, Zafer Eray

 

Geçen hafta Edirne’de Trakya Ragbi ile bir hazırlık kampı geçiren Bosna Hersek milli takımı da sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulunarak Trakya Ragbi’nin şampiyonluğunu kutladı.

 

Trakya Ragbi Kulübü Başkanı Zafer Eray’ın turnuva değerlendirmesi:

Kulüp tarihimizin en güzel anlarından birini daha yaşıyoruz. Geçen yıl 15li Ragbide kazandığımız şampiyonluğun ardından bu sene de 7li Ragbide bir kupa kaldırıyor olmak mutluluk verici. Sezon boyunca çalışmalarımızı hep bu hedefler doğrultusunda gerçekleştirdik. Verdiğimiz emeğin karşılığını almak bizleri daha çok mutlu ediyor. İyi rakiplere karşı güzel mücadeleler sergiledik. Geriye düştüğümüz anlarda çok çabuk tepki vermeyi başardık. Sakin kaldık ve kendi oyunumuzu sahaya yansıtmaya çalıştık. Sezonun sonunda ellerimizde yükselen kupanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz, üniversite öğrencilerinden oluşan bir takımız. Tüm zorluklarımızı el birliği ile aşmaya çalışıyoruz. Gücümüzün birlikteliğimizden geldiğini inanıyorum. Her türlü maddi imkânsızlığa rağmen yarışmacı kültürümüzü devam ettirmeye çalışıyoruz ve karşılığını da alıyoruz. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Sonuna kadar hak ettikleri bir unvan kazandılar. Ligin en değerli oyuncusu seçilen Okan Kuç’u da ayrıca tebrik ediyorum. Milli takıma bir oyuncu daha göndereceğiz. Milli takımlar seviyesinde oyuncu yetiştiren bir kulüp haline gelmek de ayrı bir sevinç kaynağı. Edirne’yi ve kulübümüzü en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Geçen hafta Edirne’de Bosna Hersek milli takımıyla bir kamp gerçekleştirmiştik. Kendileri şampiyonluğumuzdan dolayı sosyal medya hesaplarından bir tebrik mesajı yayınladı. Ulusal bir ragbi takımından da övgüler almak gurur verici. Edindiğimiz bu uluslararası dostluğun da keyfini yaşıyoruz. Sezon başında, ekonomik zorluklardan dolayı lige katılıp katılamayacağımız belli değilken, sezon sonunda şampiyon unvanını taşıyor isek birilerine teşekkür etmeliyim. Turnuvalara ulaşımımızda bizlere yardımcı olan, hizmet karşılığını ödeyecek paramız olmamasına rağmen bizlere ödeme kolaylığı sağlayan, anlayış gösteren Edirne Transfer Turizm’e, Yücel Nazıroğlu ve Taner Nazıroğlu’na teşekkürü bir borç biliyorum. Edirne’de ragbiyi geliştirmek, yaygınlaştırmak adına bizlere daima destek olan Trakya Üniversitesine, Sağlık Kültür ve Spor Daire başkanlığına ve değerli hocamız Prof. Dr. Çetin Hakan Karadağ’a teşekkür ediyorum. Yeni başarılara ve hatırlanacak güzel anlara ulaşmak için çalışmaya, ragbiyi öğretmeye, milli takımlara sporcu kazandırmaya ve en önemlisi, iyi insanlar yetiştirmeye devam edeceğiz. Bizleri bir araya getiren, kıymetli hatıralar biriktirmemize yardımcı olan bu spora, ragbiye en büyük teşekkürümüz…

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ