SÜPER AMATÖR LİG’DE DEĞİŞİKLİK

SÜPER AMATÖR LİG’DE DEĞİŞİKLİK
  • 13.07.2015
  • 2.215 kez okundu

Kocaeli Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa, BAL’daki temsilci sayımızın 5’ten 4’e inmesi ile birlikte Amatör Süper Lig statüsünün talimat gereği değiştiğini ilan etti.  Ağa Play­Off’un 8 yerine 6 takımla oynanacağını, düşme ve çıkma sayısının ise aynı kalacağını açıkladı.

 

Futbol İl Temsilcisi Mithat Ağa yeni sezon Amatör Süper Lig ve 1. Amatör Küme statüsüyle ilgili bilgi verdi. Ağa, BAL’daki temsilci sayısının 5’ten 4’e inmesiyle birlikte Süper Lig’in statüsünün de değiştiğini açıkladı. Ağa, “Talimatlara göre Süper Lig Play­Off’taki takım sayısı BAL’dakinin 1.5 katı olabiliyor. Son iki sezon profesyonel ligden düşen takımlarımızdan dolayı BAL’da 5’er takımla yer aldık ve bunun 1.5 katı olan 8 takımla Play­Off’ları oynattık. Yeni sezon BAL’da 4 takımımız yer alacak. Bu da Play­Off’un 6 takımla oynanacağı anlamına geliyor” dedi.

 

DÜŞME VE ÇIKMA SAYISI DEĞİŞMİYOR

12’şerli 2 grupta oynanacak Süper Lig’de ilk üç Play­Off’a kalacak. Küme düşecek takım sayısında ise bir değişiklik yapılmadı. Gruplarda son üç sırada yer alanlar bir alt lige inecek. İl Temsilcisi Ağa 1.Amatör Küme statüsüyle ilgili olarak ise, “Yine 4 grup oluşturacağız. Şampiyonlar direkt çıkacak, Play­Off sonunda iki takım daha bu hakkı elde edecek. Play­Off’u 8 veya 12 takımla oynatmayı planlıyoruz, henüz bu konuda kesin bir kararımız yok” dedi. İl Tertip Kurulu Süper Lig’in start tarihini 5 Eylül olarak daha önce açıklamıştı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ