SİNOP AMATÖR’DE NELER OLUYOR ?

SİNOP AMATÖR’DE NELER OLUYOR ?
  • 06.01.2015
  • 53.308 kez okundu

Türkeli Belediyespor’lu Emrah Kandemir’in hayatını kaybetmesinin ardından Sinop Amatör Lig’lerinde maçların süresiz iptali basına yansıdı.

Geçtiğimiz hafta sonu Türkeli’de oynanan 1. Amatör Lig karşılaşmasında yaşanan ambulans skandalının ardından Emrah Kanderin hayatını kaybetmesi ve bu olayda büyük ihmaller olması nedeniyle ASKF Başkanı Ayhan Özhan bu sorunların  çözülene kadar ligleri iptal edilmesi kararını aldı.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ ”MAÇLAR İPTAL”

ASKF Başkanı Ayhan Özhan yönetim kurulu üyelerininde katılımıyla basın toplantısında, “Acı kaybımız Emrah Kandemir’in ölümü maalesef burada yaşanan Ambulansın sahaya gelmemesi ve gelmeme nedeninidir. Ambulansın sahaya gelmemesinin nedeni ise saati 164 TL. Ambulans sahada değildi ve sahaya gelip orada dursaydı arkadaşımıza anında müdahale edilseydi belki de bugün bu olayları konuşmayacaktık. Türk milleti olarak bir canımız gittikten sonra mı bu olayların önüne geçeceğiz. Maalesef Emrah kardeşimizi Ambulansın, gerekli sağlık tedbirlerinin oraya gelmemesi sebebiyle yapılan geç müdahale sonucunda kaybettiğimiz düşünüyoruz. Bu üzücü olay tüm Türkiye’ye buradan ders olsun. İnşallah bir daha Emrah’lar gitmesin. Biz tüm Amatör Spor Kulüpleri olarak aldığımız kararla tüm bu koşullar, sağlıklı ortamlar, sağlıkçısı, Ambulansçısı sahaya gelmedikten sonra ne kulüplerimiz sahaya çıkma taraftarı ne de aileler çocuklarını sahaya yollama taraftarı. Kimse çocuğunu sokakta bulmadı. Herkes çocuklarını sahalara gönderirken resmi müsabakaya gönderiyorum rahatlığıyla yolluyor. Resmi müsabaka bunlar Mahalle maçları değil. Lütfen bu gerekli tedbirler alınsın. Anayasanın 58. ve 59. maddesine dayanarak yapılan spor karşılaşmaları tekrara bu maddeler gözden geçirilerek uygulansın. Biz kimseden bir şey istemiyoruz devlet burada anayasa maddelerini uygulasın. Bu olaylar bir daha yaşanmaması için herkes görevini yapsın” dedi.

VE VALİLİKTEN MÜDAHALE GELDİ…

ASKF Başkanı Ayhan Özhan’ın ve yönetim kurulu üyelerinin basın toplantısı ve yaptığı açıklamanın ardından bugün Sinop Valiliğinden müdahale geldiği basına yansıdı.

Sinop Valiliği bugün konuyla ilgili kişileri toplayarak bir toplantı düzenledi. Başkan Ayhan Özhan, Sinop Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Vali yardımcısı eşliğinde o gün yaşanan olaylar ve çözünleri konusunda fikirlerini paylaştılar. Zaman zaman Sağlık Müdürlüğü ile ASKF yetkilileri arasında gerginlik yaşansa da genel olarak olumlu bir hava ile son buldu. Vali Bey’in Çarşamba günü Kulüp Başkanları ile birlikte bugün ki heyeti tekrar bir araya getirerek, bu sorunun çözülmesi konusunda çalışmaların başlatılacağı bekleniyor.

Haber: OKAN ÖZKAN

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ