ŞAMPİYON SULTANORHAN CAMİİ KUR’AN KURSU

ŞAMPİYON SULTANORHAN CAMİİ KUR’AN KURSU
  • 03.08.2015
  • 3.179 kez okundu

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında geleneksel hale gelen 3. Gebze Kur’an Kursları Yaz Oyunları Şenliği’nde kupalar sahiplerini buldu

 

ŞAMPİYON SULTANORHAN CAMİİ KUR’AN KURSU

Gebze Sultanorhan Camii Kur’an Kursu kupasına Yeşiltepe Camii Kur’an Kursu’nu 3-2 yenerek şampiyonluğa ulaşırken, üçüncülük kupasını Karabakkal Camii’ni 4-2’lik skorla mağlup etmeyi başaran Demirtaş Mescidi Kur’an Kursu kazandı. İlk yarısı 1-1 biten final karşılaşmasında skoru bir ara 3-2’ye getiren Yeşiltepe Camii Kur’an Kursu yenilmekten kurtulamayarak Sultanorhan’nın ardından 2. olurken karşılaşmanın özellikle son dakikaları nefeslerin tutulmasına sebep oldu. Final müsabakalarına taraftarlar da büyük bir ilgi gösterdiler.

 

ŞAMPİYONUN KUPASI İLÇE  MÜFTÜSÜNDEN

  1. Gebze Kur’an Kursları Yaz Oyunları Şenliği’nin şampiyonu Sultan Orhan Cami’sine, Gebze İlçe Müftüsü Şaban Apaydın kupalarını ve madalyalarını takdim etti. Turnuva 2. si Yeşiltepe Cami’sine ise kupalarını ve madalyalarını Gebze Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü vekili Hakan Boztepe takdim etti. Şampiyon futbolcular, aldıkları kupayı getirerek Kaptan Ekrem Tüyyüz ve Erol Hoca ile birlikte Sultan Orhan Camii Koruma Derneği Başkanı Muzaffer Altıntaş’a teslim etti. Bunun üzerine dernek Başkanı Muzaffer Altıntaş da küçük futbolculara hitaben yaptığı konuşmada: “Camimizi bu müsabakada en iyi şekilde temsil edip bizleri ve cemaatimizi gururlandırdınız. Hepinize bu çabalarınızdan ve şampiyon olmanızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

 

Turnuvalarda dereceye girenler şöyle sıralandı :

 

FUTBOL TURNUVASI

1.Sultanorhan Camii Kur’an Kursu

2.Yeşiltepe Camii Kur’an Kursu

  1. Demirtaş Mescidi Camii Kur’an Kursu
  2. Karabakkal Camii Kur’an Kursu

 

HALAT ÇEKME YARIŞMASI

1.Karabakkal Camii Kur’an Kursu

2.Kocatepe Camii Kur’an Kursu

  1. Yıldızlı Camii Kur’an Kursu

şampiyon sultan orhan1

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ