ORDU’DA KONGRE ERTELENDİ !

ORDU’DA KONGRE ERTELENDİ !
  • 12.05.2017
  • 1.709 kez okundu

Orduspor Kulübü, daha önce olağanüstü genel kurula gideceğini açıklamasına karşın yeni bir açıklamayla kongreye gidilmeyeceğini açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile de görüşen Orduspor Kulübü, gelecek sezon için DSİ Tesisleri’nde (11 odalı, 26 yataklı) kalacak. Bu süre içerisinde tüm konaklama, yiyecek, temizlik, çamaşır ve ulaşım masraflarını da Büyükşehir Belediyesi karşılayacak. Eski store binası onarılıp Orduspor’a verilecek.

Orduspor Kulübü’nden yapılan açıklama şu şekilde: “2016 – 2017 sezonunda 3. Ligde mücadele eden Orduspor Futbol Takımı gösterilen gayret ve çabalara rağmen bir alt lige düşmüş. Basketbol ve Voleybolda ise yerini korumuştur. Bu gelişmeler üzerine yönetim kurulu genel kurul yapma kararı almayı planlarken kulüp tesislerinin olduğu Durugöl Tesisleri’ne yeni futbol sahası yapılması ve binanın boşaltılması aciliyeti ile karşılaşmıştır.
Bu gelişmeler üzerine önümüzdeki sezon kalacak yerin şimdiden belirlenmesi yeni takımın oluşması ve kulüp tesislerinde bulunan demirbaş ve eşyaların korunup muhafaza edilmesi sorunuyla karşı karşıya gelmiş ve genel kurul kararını şimdilik askıya almıştır.
Yönetim kurulu hızlı karar alma ve sorunların bir an önce çözümü ile ilgili yetki dağılımı yapılarak 5 yönetim kurulu üyesine kulüp binasının taşınması, yeni yerin tespiti, yeni bir yapılanma ve takımın oluşturulması kalacak yerin bulunması mevcut personelin durumları gibi konularda tam yetki verilmiştir.
Görevlendirilen komisyon önce tesisin yıkılmaması konusunda görüşmeler yürütmüş, ancak Ordu Valiliğinin 11.05.2017 tarih ve 7543 sayılı yazıları gereği ilçemiz şahincili mahallesi akyazı mevkinde bulunan 1303 ada 15 parsel 1505 m2 üst kullanım hakkı Ordu Valiliği devir tasfiye ve paylaştırma komisyonunun 09.05.2017 tarih ve 444 nolu kararı ile valilik bünyesinde kurulan yatırım izleme ve koordinasyon başkanlığına devredildiği mülga Ordu Özel İl İdaresi ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü arasında 1999 yılında gerçekleştirilen protokol ile ilgili protokolün 7. Maddesine göre adı geçen taşınmasın üzerinde bulunan tüm tesislerin amatör spor kulüplerince kullanılması ve adı geçen taşınmasın hiçbir şekilde 3. Şahıslara devir sözleşme yapılması mümkün olmadığından Ordu Valiliği yatırım izleme ve koordinasyon başkanlığınca tek taraflı fesih edildiğinden 10.05.2017 tarihinden itibaren 3 gün içerisinde söz konusu alanın 2886 sayılı kanunun 75. Maddesi gereği tahliye edilmesi talebinde bulunulmuştur.

Bu doğrultuda hareket eden komisyon Ordu Valiliği, Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile temaslarda bulunarak görüşme talebinde bulunmuştur.
Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu ile Gençlik ve Spor İl Müdürümüzle birlikte makamında görüşülmüştür. Ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanlığımız Genel Sekreteri ile de Gençlik ve Spor İl Müdürümüzle birlikte makamında görüşülmüştür.
Bu görüşmeler sonucunda;
1- Orduspor’un önümüzdeki sezon 1 Eylül 2017 tarihi itibariyle DSİ’nin orta katında bulunan 11 odalı ve 26 yataklı alanın tahsis edilmesine,
2- DSİ’de kaldığı süre içerisinde konaklama, yiyecek, temizli, çamaşır ve takımın ulaşımı ile ilgili giderlerin Büyükşehir Belediye Başkanlığınca karşılanmasına,
3- Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce eski kulüp binasının (store mağazanın bulunduğu bina) bakım ve onarımı yapılarak Orduspor’a verilmesi,
4- Kulüp Binasında demirbaş eşya ve diğer donanım malzemelerinin Büyükşehir Belediye Başkanlığınca kayıt altına alınarak belirlenen bir depoya taşınması ve muhafaza altına alınması,
5- Büyükşehir Belediye Başkanlığınca, Orduspor’a her türlü maddi ve manevi katkının verilmesi ve sağlanması hususunda mutabakat sağlanması ile ilgili yönetim kurulu toplantısı yapılarak karar verilecek ve bu kararlar kamuoyu ile paylaşılacaktır.
Yaşanan bu süreçte Orduspor’un mağdur olmaması bir an önce tekrar yapılanma sürecine gitmesi bu şehrin 50 yıllık markası olan bu kulübün tekrar hak ettiği yere gelmesi için bu ilin yöneticileri, kanaat önderi ve taraftarlarından sağ duyu ve destek beklentisi içinde olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz.

orduhayatgazetesi

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ