KÜTAHYASPOR’DAN OLAYLI MAÇ SONRASI BASIN AÇIKLAMASI

KÜTAHYASPOR’DAN OLAYLI MAÇ SONRASI BASIN AÇIKLAMASI
  • 10.03.2017
  • 2.142 kez okundu

05.03.2017 Pazar günü 3. Lig 1. grupta oynanan  Kütahyaspor – Altayspor maçının ardından çıkan olaylarla ilgili Altayspor yönetimi tarafından yapılan basın açıklamasını büyük bir hayret ve şaşkınlıkla izlemekteyiz.

Altayspor klubü başkanı Özgür Ekmekçioğlu’nun dile getirdiği ve protesto ettiğini söylediği taraftar kontenjanı  ve bilet fiyatlarıyla alakalı olarak spor camiasının içinde olan herkesin bildiği üzere misafir takım taraftarına ayrılan kontenjan müsabakanın oynandığı stadın resmi kapasitenin  %5’i kadar olmak şartıyla İl Güvenlik Kurulu’nun maçtan önce toplantıda belirlenmektedir. Bilet fiyatları konusunda ise misafir takım için olan değil kendi taraftarımızla aynı fiyatlar uygulanmıştır. Bunları bahane ederek müsabakayı  protokol  tribünü  yerine taraftar  grubuyla birlikte izleyip holiganca şehir halkına edilen küfürlü ağza alınmayacak hakaretlerle dolu tezahüratlara eşlik etmek , misafir takımın tuvaletlerini kullanılmayacak hale getirilmesine, stad koltuklarının sökülüp atılmasına göz yuman bir spor yöneticisinden bu konuda sağduyu  beklemenin ne kadar doğru ve mantıklı bir hareket olabileceğini kamuoyunun takdir ve vicdanına bırakıyoruz.

Sportif direktör sıfatıyla takımın basında kulübede bulunan Özden Töraydın maç boyunca yapmış olduğu provakatif hareketleri sonucunda maçın 60’ıncı dakikasında hakem triosu tarafından ceza olarak tribüne yönlendirilmesine rağmen ısrarla sahayı terk etmeyerek 4. Hakemin üzerine yürüyüp sözlü tacizde bulunan sayın sportif direktörün provakatif hareketleri devam etmiştir.Bununla da kalmayıp sürekli protokole dönerek sözlü tacizde bulunan ve masum bir gol sevincini bile iğrenç bir hareketle beden dilini kullanarak protokol tribünündeki bulunan şehrin mülki amirlerinin ve milletin vekillerinin gözünün içine bakarak olayların fitilini ateşlemiştir.Tüm bunların ışığında yönetim kurulumuz olarak, kendisi hakkında suç duyurusunda bulunarak karakola götürülmüştür.Karakolda Altayspor yöneticisi Çağatay Akar beyin uzlaşmacı ve iyi niyetli tavrı ve Emniyet güçlerimizin misafir takımın şehrimize ve stadımıza daha fazla zarar vermesini  engellemek adına zorlandığı belirtmesi ve ricası üzerine şikayetten vazgeçilmiştir.Belirtildiği gibi bizden şikayetci olacağını söylediği için geri dönülen bir şey olmadığı gibi yönetim kurulumuzu şikayet edebileceği bir durumda yoktur.Ayrıca misafir takım başkanının bahsettiği ambulans olayının hangi sebepten cerayan ettiği ambulansı kullanan yetkilinin Emniyet Müdürlüğünde vermiş olduğu ifade de açıkca belirtilmiş olup olayda adı geçen kişi veya kişilerin maçla alakası bile olmayan şehir halkına ettiği hakaret dolu küfürler resmi makamlarda ifade tutanaklarında kayıtlıdır.

Kendilerinin de belirttiği gibi yaşanan olaylar son derece üzücü ve ahlak dışıdır. Fakat Altayspor başkanıyla aynı fikirde olup bu olayın TFF nezdinde sonuna kadar takipcisi olacağımız doğrudur. Şundan hiçbir şüphe ve kaygımız yoktur ki futbol terörüne çanak tutan kişi yada kişiler TFF yetkilileri tarafından en ağır cezayla cezalandırılacaklardır.

Üzücü olan şudur ki 103 yıllık mazisiyle Türk futboluna çeşitli hizmetler yapmış birçok futbolcuyu Türk futboluna kazandıran  ve kazandıracak olan güzide Altayspor  klubümüzün yeşil sahaları terk edip farklı girişimlere alet edilmesini izlemekteyiz. Bugüne kadar stadımızda ağırladığımız  birçok klubümüzü yenilmemize rağmen alkışlayarak uğurladığımız örneklerden en güzeli şampiyonluğa oynayan Kocaelispor takımı ve taraftarıdır.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ