KOCAELİSPORLU FUTBOLCULARDA BAŞKAN KILDIRAN OLDU

KOCAELİSPORLU FUTBOLCULARDA BAŞKAN KILDIRAN OLDU
  • 01.05.2015
  • 1.916 kez okundu

Yalçın Kıldıran’ın tek aday olarak gittiği kongreye Kocaelisporlu Futbolcular Derneği üyelerinin dörtte üçü katılmadı. 130 üyeden 27’sinin oylarını alan Yalçın Kıldıran, derneğin yeni başkanı oldu

 

Üyeler ilgisiz kaldı

Kocaelisporlu Futbolcular Derneği, önceki gün kongresini gerçekleştirdi. 2006 yılında kurulan derneğin 4. Olağan Genel Kurulu önceki gün Otel Altınnal’da gerçekleştirildi. Mevcut başkan Barbaros Kırdar’ın aday olmadığı kongreye Yalçın Kıldıran’ın tek listesi ile gidilirken, 130 üyeden 27’sinin kongreye katılması dikkat çekti. Kongrede dikkat çeken bir diğer konu ise üyelerin bazıları tarafından KASKF Başkanı Murat Aydın’ın eleştirilmesi oldu.

 

Yapacak işlerim var

Otel Altınnal’da gerçekleştirilen kongrede üyelerin oylarını alarak başkanlığa seçilen Yalçın Kıldıran’ın yaptığı konuşma ise dikkat çekti. Kıldıran, yaşadığı talihsiz sakatlıktan dolayı ayağını kaybetmesine rağmen yapacak işleri olduğuna inandığı için başkan adayı olduğunu ifade ederken, ”Benim yaşadığım talihsiz kaza nedeniyle ayağımı kaybetmemden dolayı duygu sömürüsü yaptığıma inananlar hemen burayı terk etsin” dedi.

 

Taban birlikleri oradaydı

Kongreye üyeler ilgi göstermese de taban birlikleri büyük ilgi gösterdi. Kocaelispor Kulüp Başkanı Bahri Yavuz olmak üzere MHK Eski Başkanı FIFA Kokartlı eski hakem Mustafa Çulcu, KASKF Başkanı Murat Aydın, TÜFAD Kocaeli Şube Başkanı Remzi Demirer, Kocaelispor’un eski teknik adamlarından Engin Korukır, MHP Kocaeli Milletvekili Adayı Saffet Sancaklı, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaelispor yönetim kurulu üyelerinden İsmail Kolaylı, eski futbolcu ve teknik adamlar katıldı.

 

Oy birliği ile ibra edildi

Mevcut başkan Barbaros Kırdar’ın yaptığıaçılış konuşmasının ardından yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Ardından divan heyeti seçildi. Divan heyeti başkanlığına eski hakemlerden Turgay Enç seçilirken, divan katipliğini ise Kırmızı Kocaeli Gazatesi Spor Müdürü Hakan Yağcıoğlu yaptı. Kırdar kongrenin hayırlı olmasını dileyerek kongreye katılanlara teşekkür etti. Derneğin denetim ve faaliyet raporları Levent Kılıçarslan tarafından okurken, raporlar oybirliği ile ibra edildi.

 

Yönetim dokuz kişi

Kongrede 7 ile 15 arasında yönetim kurulu üye sayısının belirlenmesinin yönetmeliklerine aykırı olduğu için yönetim kurulunun 9 kişiden oluşmasına karar verildi. Yapılan oylamada kongreye katılan 27 üyenin oyunu alan Yalçın Kıldıran’ın listesi, Kocaelisporlu Futbolcular Derneği’nin yeni yönetimini oluşturdu. Kongrenin sonunda ise Yalçın Kıldıran yaptığı teşekkür konuşması ile kongreye katılanlara ve kendisine destek olan üyelere teşekkür etti.

 

Herkes içini döktü

Konuşmasında kongrede herkesin içini döktüğünü ifade eden Kıldıran, “Ben 4,5 ay önce bir kaza geçirdim. Ayağımı kaybettim. Bu başkanlık da benim bu ayağımı kaybetmemim bu duruma düşmenin etkisi olduğunu, duygu sömürüsü olduğunu düşünen varsa buradan hemen çıksın gitsin arkadaşlar. Ben buraya yapacağım işlerin inancıyla geldim. Yapamayacağım iş olsaydı inanın kabul etmezdim” dedi.

 

Eksiğimiz birlik beraberlik

Yönetim kurulunda değerli isimlerin olduğunu sözlerine ekleyen Yalçın Kıldıran, “Biz kimse ileküs olamayız. Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz da KASKF başkanı Murat Aydın’da burada. Bizim birinci eksiğimiz birlik beraberlik. Birlik beraberlik olursa  Kocaelispor’umuzu daha yukarıya çıkarırız” diyerek sözlerini tamamladı. Başkanlık seçimi sonrasında 46. yaşına giren Yalçın Kıldıran’a doğum günü sürprizi yapıldı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ