KASKF ANTALYA’YA DAMGA VURDU

KASKF ANTALYA’YA DAMGA VURDU
  • 21.11.2015
  • 2.759 kez okundu

Bu yıl ikincisi organize edilen KASKF Başkanlar Kurulu Toplantısı Antalya Side Sueno Otel’de gerçekleşti. 3 gün süren organizasyonun 2. gününde toplantı gerçekleşti. Biz Kapınızı Amatör Bir Ruhla Çaldık sloganı ile gerçekleşen toplantıda Başkan Aydın başarılı bir sunum gerçekleştirdi. KASKF yönetim kurulu üyelerinin ve personelinin de titiz bir şekilde çalıştığı organizasyon son derece kusursuz geçti.

TOPLANTI ANTALYA SİDE SUENO OTELDE YAPILDI
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından bu yıl ikincisi yapılan Başkanlar Kurulu Toplantısı önceki gün Antalya Side Sueno Otelde gerçekleşti. Sabah 07.00 de başlayan deniz kenarında kumda 5 kilometre yürüyüş sonrasında konuklar sabah kahvaltısı sonrasında saat 10.00 da toplantıya katıldı. Toplantıya KASKF yönetim kurulu Başkanı Murat Aydın yaparken, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu mesajları konuklar tarafından ayakta alkışlandı. Konuklar toplantıya katılmadan önce tanıtımı yaka kartları görevliler tarafından dağıtıldı. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Koordinatörü Semra Demirel konuşmasın konuklar ilgiyle dinlediler

KISA KONUŞMALAR OLDU
Moderatörlüğünü KASKF Yönetim Kurulu üyesi ve aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğretim görevlisi Zekiye Başaran’ın yaptığı toplantıda kısa konuşmalar, sorular ve çeşitli konularda fikir alış verişinde bulundular. Sunumlar bölümünde KASKF Başkanı Murat Aydın KASKF hakkında bilgi verdi. Konuklar 1. Gün otele gelip odalara yerleşmesi sonrasında kimi denize, kimi havuza girip gönüllerince eğlenme fırsatı buldular. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Gebze, Darıca, Dilovası bölgesinde kulüp sayısının çoğalması için çalışmalara başlanacak dedi. Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken başka kulüplerin hizmete gireceği müjdesini verdi. Kulüp Başkanları ve yöneticiler mola esnasında hep birlikte bol bol sohbet edip unutulmaz anıları paylaştı. Yaklaşık sekiz bayan kulüp yöneticisi toplantıyı takip etti

SPOR YÖNETİCİLERİ BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ
Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, BYŞ BLD Kağıtspor Kulüp Başkanı İslam Yücel, Kocaeli İl Hakem Kurulu Başkanı Kerim Akdülger, TFFHGD Kocaeli Şube Başkanı Mecit Keskin, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Karadaş. TÜFAD Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Cengiz Dinar, KOSGEB Şube Müdürü Ertuğrul Çetinkaya, Kocaelispor Futbolcular Derneği Başkanı Yalçın Kıldıran, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Koordinatörü ve aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Öğretim görevlisi Semra Demirel, Kulüp Başkanları, Yöneticiler, Taban Birlikleri yöneticileri katıldı.

murat-aydın

AÇILIŞ KONUŞMASINI MURAT AYDIN YAPTI
Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın açılış konuşmasını yaptı; “Öncelikle herkese 2. Başkanlar Kurulu toplantısına hoş geldiniz demek istiyorum. Birincisini geçen sezon gerçekleştirdiğimiz toplantının ikincisini bugün gerçekleştiriyoruz. Amacımız burada başkanların birbirlerini tanımalı ve kardeşlik ile dostluğun oluşmasıdır. Ben ve yönetici arkadaşlarım bu zorlu organizasyonunda ikincisini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. İnşallah bundan sonrada daha Kocaeli’nin spor yükünü çeken siz değerli başkanlarımızın, otobüs yolculuğu ile samimi bir hava yaşayarak Antalya’ya gelip 3 günlük buluşmamızda bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize teşekkür ediyorum.Bizlerle olan ve bizlere bu şerefi yaşatan herkese teşekkür ederiz. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum ve tekrardan hepinize teşekkür ediyorum. ” dedi.

KANDIRA BELEDİYE BAŞKANI ÜNAL KÖKEN KONUŞTU
Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken yaptığı konuşmada amatör kulüplere belediye olarak destek çıkacağız dedi. “Öncelikle bizleri davet eden federasyona başkanıma teşekkür ederim. Özellikle şunu söylemeliyiz. Sizler amatörü sırtlayan insanlarsınız. Sizin gibi insanlara bir nebze daha fazla sahip çıkmalıyız. Çünkü amatör spor kulüpleri gönül ve ruhla olur. Son zamanlarda müthiş bir atılım oldu amatöre, bizler de belediye olarak amatör kulüplerimizle birlikte yürüyeceğiz. İnsanları kötü alışkanlardan korur. Gençlerimizin geleceğine yön verirken bir nevi sahip çıkıyorsunuz. Bunun için Allah yar ve yardımcınız olsun. Bizler de sizlerin yanında olacağız. Bundan sonra ilçemizde spor kulübü sayısının artması için çalışmalara başladık. Voleybolda Bağırganlıspor bu yıl liglerda boy göstermeye çalışıyor.” dedi.

KARTEPE BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN ÜZÜLMEZ KONUŞTU
Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez de kurul toplantısının öneminden bahsetti. “Sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum. Bizleri davet eden federasyon başkanıma teşekkür ederim. Bizim ülkemiz her alanda çok iyi bir atılım yaşadı. Bizlerde il olarak buna en çok katkı verenlerdeniz. Bizler de buna destek çıkıyoruz. Buna her ilçeye stad, spor salonu projesi yaparak destek çıktık. Kendi ilçemden bahsedersem bizde buna en çok destek çıkan ilçelerdeniz. Bizler sizlerle diyaloglarımızı iyi tutmalıyız. Çünkü sizler evinizde ailenizin bütçesinden kısıyorsunuz amatör spora destek çıkıyorsunuz. Bizlerde sizlere destek çıkmalıyız. Bu organizasyon gerçekten herkese örnek bir organizasyon, bende başta federasyon başkanım olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.İlçemiz spor kulübü ve tesisi olarak hizmetler sürecek ” dedi.

BAŞKAN İBRAHİM KARAOSMANOĞLU AYAKTA ALKIŞLANDI
Son olarak konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı açıklamada; “Öncelikle toplantının hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle saygıyla selamlıyorum. Öncelikle hepimizin amacı sporu yüceltmek. Büyük alim Şeyh Edabali’nin şöyle bir sözü var İnsanı yücelt, insanı yücelt ki devlet yücelsin bu şekilde irade de yücelirise terör de kalmaz uyuşturucuda, Bizim ortak amacımız insanımızı ve devletimizi yüceltmektir. İnsanın beden ve iradesi sağlıklı olmalıdır. Burda da spor devreye giriyor. İnsanları birbirleri ile kaynaştırır. Eğer bu da olmuyorsa o spor yani o branş olmasın. Bir spor müsabakasına silahla yada sövmek için geliyorsa bir takım insanlar o zaman bir şeyler raydan çıkıyor demektir. Sporda yarışma ve müsabaka vardır. Spora kim hizmet veriyorsa onlara yardımcı olmaya çalışmak hepimizin görevidir.”

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU ÖNCE FAİR PLAYI DÜŞÜNÜN
“Müsabaka yaparken diğer insanlar düşmanımız değildir. Sporcu rakibimi nasıl biçerim de değil. Oyununu ortaya koyma düşüncesinde olmalıdır. Spor diyince önce fair – play gelmelidir. Burada da spor kulüp başkanlarına büyük iş düşüyor. Orada ki maç yada herhangi bir organizasyonda kulüp başkanları yardımlaşmayı öncelikli tutmalıdır. Spora bizlerde belediye olarak destek çıkmalıyız. Hiçbir gencimizi boşta bırakamayız. Kötü alışkanlıklara değil. Bedene ve ruhen bilgiye yönlendirmeliyiz. O yüzden her zaman söylerim kulüp eğitim yuvası başkanı da oranın müdürü, velisidir. Amatör kulüp fedekarlık ister bunu zevkle inanarak yapın. Olmadığı yerde belediyeler var. Ben öncelikli olarak ferdi spor alanlarını ele alıyorum. Bende eğitimciyim, evlat, torun sahibiyim. Sizlerin çocuğunu da evladımı gibi görüyorum.”

SPORU 5 YAŞINDAN SONRA YAPTIRIN
“Sürdürülebilir ekonomik projeniz varsa bizlerle paylaşın bizler elimizden geleni yapacağız. Türkiye dünyayla yarışıyor. Kocaeli de bütün dünyayla yarışıyor. Görevimiz insanı yüceltmektir. Kaliteli hayata pozitif bakan nesiller yetiştirmektir.Sizin kulübünüze gelen genç her anlamda bilgi ve saygı sahibi olmalıdır. Biz çalışırken daha 5-6 yaşında tütün yapardık. Babam bize bu yolda en iyi şeyleri öğretti. Şimdi bakıyorum da en iyi şeyleri babam ve annemden öğrenmişim. Kulüp başkanları da bir müdür ve velidir. Bu gözle bakmalıyı .Eksiklerimiz varsa tamamlayacağız.. Bugün yapamadığımızı yarın yapacağız. Hem spor yaptıracaksınız. Hem bilgili erdemli sporcu yetiştireceksiniz. Çocuk neyi seviyorsa önce onu keşfedin sonra çocuğu o yönde yetiştirin. İşini severek de yapar. Burada tanışın tanışmanız sahalara da yansıyacak ve sporda kardeşliğe yansıyacak. Federasyon başkanıma da davet ettiği için teşekkür ediyorum. Herkesi saygıyla selamlıyorum.” dedi.

FOTOĞRAF ALTI
BAL VERDİLER
KASKF Başkanı Murat Aydın Belediye başkanlarına günün anısına bal hediye etti.

BAŞKAN KARAOSMANOĞLU KONUŞTU
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuşmasında amatör spor kulüplerin maddi ve manevi desteği vereceğini bildirdi.

BAŞKANLAR VE BASIN BİRLİKTE
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve KASKF Başkanı Murat Aydın basın ile birlikte hatıra fotoğraf paylaştı.

????????????????????????????????????

İL TEMSİLCİLERİ
Çeşitli branşlarda görev yapan il temsilcilere ve kulüp yöneticileri birlikte toplantıyla katıldılar.

MURAT AYDIN KONUŞTUKocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Murat Aydın açılış konuşmasını yaptı;

KULÜP YÖNETİCİLERİ
Antalya Side Sueno Otelde yapılan Başkanları Kurulu Toplantısına kulüp yöneticileri katıldı.

ERTUĞRUL ÇETİNKAYA DA PROGRAMA KATILDI

Gebze taysad organize sanayide bulunan kosgebin genç ve başarılı müdürü Ertuğrul Çetinkaya da protokol üyesi olarak seminere katılıp katılımcılara konuşmalarda bulundu

ertuğrul-çetinkaya

PROTOKOL MASASI
Toplantıya Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kandıra Belediye Başkanı Ünal Köken, Kandıra Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, İŞKUR Kocaeli İl Müdürü Ulvi Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürü Doğa Ergün, BYŞ BLD Kağıtspor Kulüp Başkanı İslam Yücel katıldı.

SAHİL KENARINDA KOŞTULAR
Sabah 07.00 de başlayan deniz kenarında kumda 5 kilometre yürüyüş yaptılar.

SEMRA DEMİRELDEN ROZET
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Fair Play Koordinatörü Semra Demirel konuşmasın konuklar ilgiyle dinlediler

TABAN BIRLIKLERI
Kocaeli İl Hakem Kurulu Başkanı Kerim Akdülger, TFFHGD Kocaeli Şube Başkanı Mecit Keskin, Türkiye Futbol Saha Komiserleri Derneği Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Karadaş. TÜFAD Kocaeli Şube Başkan Yardımcısı Cengiz Dinar katıldı.

TANITIM KARTLARINI ALDILAR
Konuklar toplantıya katılmadan önce tanıtımı yaka kartları KASKF görevlileri tarafından dağıtıldı.

TOPLANTI ÖNCESİ SONBET
Toplantı öncesinde konuklar birlikte ayak üstü sohbet ettiler.

TOPLU
Antalya Side Sueno Otelde yapılan Başkanları Kurulu Toplantısına kulüp yöneticileri birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

YÜRÜYÜŞE KATILANLAR TOPLU
Sabah 07.00 de başlayan deniz kenarında kumda 5 kilometre yürüyüş yalpadan önce otel önünde birlikte hatıra fotoğraf çektirdi

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ