İŞTE AMATÖR LİG’E DÜŞEN GAZİANTEP’İN BORÇ TUTARI !

İŞTE AMATÖR LİG’E DÜŞEN GAZİANTEP’İN BORÇ TUTARI !
  • 29.12.2018
  • 1.630 kez okundu

TFF 2. Lig’e kadar gerileyen Gaziantepspor’da FİFA’dan gelen puan silme cezaları ve gelecek sezon küme düşme cezası ile karşı karşıya kaldı.

 

Gaziantepspor Kulüp Başkanı Hasan Şahin ise kulübün resmi internet sitesinden konu hakkında açıklama yaptı. İşte 50 Yıllık çınarın başkanı Hasan Şahin’in açıkladığı kalem kalem borç raporu;

Değerli sporseverler, kıymetli taraftarlarımız. Geçmiş yönetimlerin hatalarından dolayı adeta yalnızlığa bırakılan Gaziantepspor’umuz için 6 aylık Başkanlık dönemimde yaptığımız incelemeler neticesinde ulaşabildiğimiz Muhasebe Kayıtları, TFF ve Spor Toto Kayıtları, FIFA Dosyaları ve İcra Dosyalarından çıkartılan güncel borç raporunu tüm kamuoyunun bilgisine sunar, değerlendirmeleri takdirlerine bırakırız.

Kulübümüzün tespit edilebilen borç durumu aşağıdaki gibidir;

Yabancı Futbolcu ve Kulüpler: 8 Milyon Euro (Güncel Kur ile 48 Milyon TL)

Yerli Futbolcu ve Teknik Adamlar: 28 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

3.Şahıslar, Firmalar-Eski Personel: 10 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

FIFA-TFF-Avukat Yargılama Giderleri: 628 Bin TL

Faktoring Firmalarına: 30 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Sosyal Sigortalar Kurumu: 10 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü: 5 Milyon TL (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Vergi Dairesi: 22 Milyon TL (Ceza Borcu Hariç) (TFF ve Spor Toto İcra-Temlik)

Eski Yönetici Alacakları: 1,5 Milyon TL (TFF Temlik)

KUR FARKI İLE BERABER TOPLAM: 155 MİLYON TL

Çıkartabildiğimiz bu mali rapor haricinde başka borç olup olmadığı bilinmemektedir. Alacaklıların tümü TFF ve SPOR TOTO nezdindeki hesaplarımıza icra getirmiş olup, Kulübümüze gelirlerinden 1 TL dahi gelmemektedir. Bazı alacaklıların ödemesi yapıldığı halde muhasebe kayıtlarında banka ödeme dekontlarına ulaşılamadığından TFF ve Spor Toto’da Kulübümüz halen borçlu görünmektedir. Bu konuda Savcılığa suç duyusunda bulunmamıza rağmen şuana kadar hiçbir sonuç elde edilememiştir. Ayrıca Sosyal Sigortalar Kurumu alacakları için tesislerimizde Kulübümüze ait olan bir kısım bölüm için icra dan satış kararı almıştır. Eski Yönetimin Pamuk Faktoring’den aldığı para karşılığı tesislerin yerine bu firmaya temlik olarak verildiği karar defterinde ve yapılan sözleşmelerde görünmektedir.

Tüm gelirlerine temlik konulan Kulübümüz bu tablo karşısında, FIFA disiplin kurulundan ceza almamız için talepte bulunan tüm muhataplarına mektup yazarak taksitlendirme ve alacak ertelemesi talep etmiştir. Ancak gelinen noktada ödeme yapılamadığından dolayı FIFA Dosyalarından -21 Puan ceza almıştır. Ayrıca Kalba Union kulübüne olan 250 Bin Dolar borç nedeni ile Alt lige düşürülme cezası verilmiştir. Sayın Valimiz Davut Gül’ün direktifleri ile Kulübümüzün borç durumunu tespit amacı ile Valilik bünyesinde komisyon kurulmuş olup, çıkacak olan mali durum raporu tüm sporseverler ile paylaşılacaktır.

Tüm bu mali durum tablosu ortada iken, göreve geldiğimizde transfer yasağı olan bir kulübün tüm futbolcularının boşa düştüğünü gördük ve kısa süre içinde bu durumu düzelttik. Birçok oyuncu ile tekrardan anlaşmalar yapılarak takımda kalmasını sağladık. Takımın sezona başlaması için gerekli olan Lisans işlemleri, Formalar, Antrenman ve Mutfak İhtiyaçları ivedilikle karşılandı. Kulübümüze üyelikler açıldı. Deplasmanlara gidemeyecek olan takımımızın uçakla deplasmanlara gitmesi sağlandı. Oyuncularımız en iyi otellerde konakladı. Alınan galibiyetlerde primleri dağıtıldı. Geliri ve hiçbir desteği olmayan Gaziantepspor’umuz için elimizden gelen her şeyi en iyi şekilde yapmaya çalıştık.

Tüm bu bilgileri Kamuoyu ve Sporseverlerin bilgisine saygıyla sunarız.

Hasan ŞAHİN

Gaziantepspor Kulüp Başkanı

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ