IŞIK: DERSİMİZ SÜPER LİG!

IŞIK: DERSİMİZ SÜPER LİG!
  • 03.06.2015
  • 2.129 kez okundu

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun organize ettiği kulüp başkanları, sporcuları ve yöneticilerinin davetli olduğu toplantıya Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık da katıldı. Yaklaşık 40 dakikalık bir konuşma gerçekleştiren Işık, seçimden sonra spor şurasını toplayacaklarını belirtti.

 

Işık Dersimiz Süper Lig!

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık

 

Işık, Kocaeli’nin sporda altın bir kent olacağına vurgu yaptı ve şu şekilde konuştu. “Amatör futbol ile profesyonel futbolu bir birinden ayırmamız gerekiyor. Seçimlerden sonra bir spor şurası yapacağız ve profesyonel futbolda yapılması gerekenleri konuşacağız. Ön yargılardan arınmış, amacın tamamı ile Süper Lig’e bir takımı çıkarmanın formüllerinin tartışılacağı bir platform oluşturacağız” dedi.

Işık, diğer branşlarda da ülkede ses getireceklerinin altını çizdi ve “Sadece Süper Lig değil, PTT 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig’de de takımlarımızın kenti temsil edeceği bir yapı kurmanın gayreti içinde olacağız. Tabii ki basketbolda, voleybolda ve diğer branşlarda da Kocaeli’nin spor anlamında ülkenin en iyisi olması adına mücadelemiz olacak. Seçimler de biteceği için şurada siyaset de konuşulmayacak. Herkesin bir çatı altında toplanacağı bu şura eminim ki fayda sağlayacak.” dedi.

 

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ