İngilizce Artık Korkulu Rüyanız Olmaktan Çıkıyor

İngilizce Artık Korkulu Rüyanız Olmaktan Çıkıyor
  • 20.09.2016
  • 1.872 kez okundu

İngilizce Artık Korkulu Rüyanız Olmaktan Çıkıyor konusarakogren.com

İngilizce de diğer tüm diller gibi belirli dilbilgisi kurallarına sahip ve pek çok dilbilgisi konusu bulunan bir dildir. Bu dilbilgisi konularının tümünün bir anda öğrenilmesi ve pekiştirilmesi mümkün olmasa da belli başlı konuların öğrenilmesi nispeten daha kolay olacaktır. İngilizce gramer konuları arasında yer alan İngilizce emir cümleleri soruları sıkça karşılaşılan konulardan bir tanesidir. İngilizce emir bildiren cümleler tıpkı Türkçede olduğu gibi bir kişiye bir şeyler emretmek ya da kızgınlık bildirmek amacı ile kullanılmaktadır. Normalde İngilizce cümle yapısı özne, fiil ve nesneden meydana gelirken söz konusu emir cümleleri olduğu durumlarda özne kullanılmamaktadır. Örneğin; normalde You don’t go to door cümlesi kapıya gitmezsin anlamına sahip iken özne kaldırıldığınız Don’t g oto door cümlesi kapıya gitme emir cümlesi şekline dönüşmektedir.

İngilizce dilbilgisi konuları içerisinde pek çok konu bulunmaktadır. Basit seviyeden başlanarak tüm gramer konularının öğrenilebilmesi ve pekiştirilebilmesi adına konusunda uzman bir hocadan yardım alınması faydalı olacaktır. Şehrinizde yer alan İngilizce kurslarının bir listesini görüntüleyebilmek ve bu kurslar hakkında bilgi edinebilmeniz adına oluşturulan http://www.konusarakogren.com/ingilizce-kurslari/sanliurfa-ingilizce-kurslari/ sayfasının yardımı ile kendinize uygun olan ve size yakın olan İngilizce kursları ile ilgili bilgi edinebilir, size uygun olduğunu düşündüğünüz kursları belirleyerek bu kurslar ile iletişime geçebilirsiniz. Gramer kurslarına gitmek İngilizce konusunda ihtiyaç duyacağınız teorik bilgilerin tümüne sahip olmanıza olanak tanımaktadır. Edindiğiniz teorik bilgileri pratik ile geliştirerek zaman içerisinde İngilizce konusunda daha iyi noktalara ulaşabilir ve konuşma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz.

Toplumda pek çok insanın dil öğrenme konusunda çekinceleri bulunmaktadır. Bu çekincelerin başında topluluk içerisinde konuşma korkusu gelmektedir. Konuşma korkusunu yenmenin pek çok yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi ve en etkili olanı şüphesiz kelime dağarcığını geliştirmektir. Ne kadar çok kelime bilirseniz konuşma konusunda o kadar az sıkıntı yaşar ve o kadar cesur davranabilirsiniz. Sözlük kullanımı kelime öğrenme konusunda oldukça önemli bir yere sahiptir. Tıpkı http://www.konusarakogren.com/sozluk/parrot-turkce-anlami adresinde görebileceğiniz gibi sözlük içerisinde aradığınız kelimenin Türkçe karşılığını bulabilirsiniz. Kelimenin Türkçe karşılığını öğrendikten sonra cümle içerisinde kullanarak kelimenin zihninizde pekişmesini sağlayabilir ve doğru kullanımı öğrenerek cümlelerinizde yeni öğrendiğiniz kelimelere yer verebilirsiniz. Kelime dağarcığınız geliştikçe konuşma konusundaki çekincelerinizi de aşabilir ve kendinizi daha rahat ve net ifade ederek İngilizce konusunda yetkinlik sahibi olabilirsiniz. İngilizce konusunda tüm çekincelerinizi ortadan kaldırmak aldığınız eğitim ile beraber sizin ilginiz ile de doğru orantılıdır.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ