HAKEMLER EĞİTİMDE

HAKEMLER EĞİTİMDE
  • 31.03.2015
  • 2.297 kez okundu

KATILIM YOĞUNDU

TFF’nin talimatıyla sezon başından bu yana her ay zorunlu olarak düzenlenen hakem eğitimi önceki gün Uluslararası Geçlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. İlimizde görev yapan hakemlerin neredeyse tamamının katıldığı eğitimde İl Hakem Kurulu başkanı Kerim Akdülger süper lig müsabakalarından alıntılanan pozisyonlar üzerinden hakemlere soru cevap biçiminde eğitim verdi.  Eğitime  Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) şube başkanı Mecit Keskin,  İl Hakem Kurulu yöneticileri ile dernek üyelerinden oluşan yaklaşık 200 kişi katıldı.

 

HAKEMLERE KARŞILAŞTIRMALI EĞİTİM

Yaklaşık üç saat süren eğitimde Kerim Akdülger hakem ve gözlemcilere “Serbest vuruş ve köşe vuruşunda tutma ve çekme, faul, avantaj ve sarı kart, umut vaat eden akın, endirekt serbest vuruş” gibi konu başlıkları altında süper lig müsabakalarından alıntılanan örnek pozisyonlar üzerinden hakem ve gözlemcilere soru-cevap biçiminde eğitim verdi.

Kerim Akdülger özellikle aday hakemlerin pozisyonlar hakkındaki görüşlerini alarak uzman görüşleriyle karşılaştırmalarını sağlamaya özen gösterdi. Akdülger bu uygulamayla aday hakemlerin pratik bilgilerini artırmayı amaçladığını belirtti.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ