Gidişi Suskun Olmuştu Ama Dönüşü KESKİN Oldu!

Gidişi Suskun Olmuştu Ama Dönüşü KESKİN Oldu!
  • 24.03.2021
  • 5.880 kez okundu

İTİBAR SUİKASTİ’Nİ BOŞA ÇIKARDI

Yıllarca Kocaeli bölgesinde hakemlik yapan ve sonrasında Bölgesel Hakem de olan ayrıca Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Kocaeli Şubesi Başkanlığı görevini hakem arkadaşlarının güveni ile başarı ile yürüten Mecit Keskin 2018 yılı başında Aktif Hakem Gözlemcisi ve TFFHGD Genel Merkez üyesiyken aynı durumda olan bir çok hakem ve gözlemci ile birlikte itibar suikastine mahrum bırakılıp hakkında soruşturma olduğu gerekçesi ile tüm görevlerini bırakmak zorunda kalmıştı.

#MİT #RAPORU #SAHTE #ÇIKTI..

EGM – İÇİŞLERİ BAKANLIĞI ve ADALET BAKANLIĞI SORUŞTURMA YOK DEDİ..

Mecit Keskin’in yıllardır sürdürdüğü hukuk mücadelesi olumlu sonuçlandı ve hakları teslim edilecek. MİT raporu olduğu iddiası ile hakları ellerinden alınan hakem ve gözlemciler, yıllardır böyle bir rapor olmadığını ve iddia edilen bu raporun sahte olduğunu söylüyorlardı. TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu’nun düzenlediği raporda iddia edilen MİT Raporunun sahte olduğu ortaya çıktı.

Aralarında Mecit Keskin’in de bulunduğu hakem ve gözlemcilerin, TBMM Kamu Denetçiliği Kurumu’na yaptığı başvuruya aldığı cevapta, Mecit Keskin’le ilgili başta Milli İstihbarat Teşkilatı olmak üzere Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı’nda hiçbir soruşturma olmadığı, adının hiçbir suçta geçmediği, bir yaptırım uygulanmadığı ve herhangi bir rapor düzenlenmediği resmi olarak bildirilmiştir.

Bu süreçte sahte MİT raporu öne sürülerek Mecit Keskin ile ilgili bir çok asılsız iddia ortaya atılırken, “15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası TFFHGD Kocaeli Şubesi Başkanlığının 2018 seçimine kadar devam ettiği, görevden alma gibi bir durumun olmadığı, 2018 Nisan Ayında TFFHGD Genel Merkez Üyesi olarak oy kullandığı ve TFF tarafından gözlemci vizesi yapılmayıp lisansına el konduğu için faal olmadığından üyeliğinin düştüğü biliniyor.

Kamu Denetçiliği Kurumunun yazdığı raporda tüm bunların resmi olarak iletildiği, bu süreçte sayısız kez yurt dışına çıkıp geldiği, Ak Parti Meclis Üyesi Adaylığının olduğu, Adliyeden ve Yüksek Seçim Kurulundan alınmış “TEMİZ” kağıdının olduğu da belirtildi.

Mecit Keskin’in TBMM Kamu Denetçi Raporu, Milli İstihbarat Teşkilatı, Emniyet Genel Müdürlüğü, İçişleri ve Adalet Bakanlığı yazıları ile suçsuz olduğunun kanıtlanması neticesinde, kendine iftira atanlarla en kısa sürede yargı önünde hesaplaşması bekleniyor.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ