GELDE KISKANMA! AMATÖR KULÜPLERE MİLYONLUK DESTEK!

GELDE KISKANMA! AMATÖR KULÜPLERE MİLYONLUK DESTEK!
  • 22.09.2015
  • 2.387 kez okundu

Bölgemizde ve kentimizde amatör sporun binbir zorluklarıyla uğraşan takımlarımız yerel makamlardan bir kuruş destek göremezken Tekirdağ B.Şehir Belediyesi’nin yapmış olduğu 1.5 Milyonluk nakdi destek büyük yankı uyandırdı.

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2015/2016 Sezonunda Amatör Liglere katılan takımlara toplam 1.500.000 TL. nakdi yardım yaptı. Tekirdağ ASKF, yaptığı yardımla kulüplere rahat bir nefes aldıran Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı makamında ziyaret ederek teşekkür plaketi verdi. Ayrıca Süleymanpaşa, Çerkezköy ilçelerinde saha sorunu olduğunu, Şarköy Sahasının 2 adet soyunma konteynırana ihtiyacı olduğunu, müsabaka sahalarının yanında Süleymanpaşa ilçesinde Şehitlik yanında bulunan alanın da sentetik çim yapılarak antrenman sahası olarak kullanıma açılmasını talep etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Çerkezköy’e stat sözü verdiğini, Süleymanpaşa ilçesinin de ihtiyacını bildiğini, karşılamak için gerekli çalışmanın yapılacağını söyledi.

 

FORMA DAHİ BULAMIYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin daha önceleri göstermelik yapmış olduğu forma yardımı kulüplerin kanayan yarasına pekte merhem olmazken artık bu yardımların da kesilmiş olması amatör spor kulüplerini tamamen ortada bıraktı. Belediyelerden sadece otobüs desteği alabilen amatör spor kulüplerimiz hizmet anlamında belediyelerden somut destek bekliyor. Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin kendi bünyesinde bulundurduğu Kağıtspor kulübüne yapmış olduğu yardımlar diğer salon sporlarını yarışta saf dışı bırakıyor. Türkiye’nin en büyük vilayetleri arasında gösterilen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin artık kulüplere daha somut maddi ve manevi desteklerde bulunması amatör kulüplerimizin geleceğini kurtarmak adına büyük önem teşkil ediyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu bu kararın hem Büyükşehir Belediyesini hemde ilçe belediyelerine emsal olmasını bekliyoruz.

 

İŞTE TAKIMLARA GÖRE FİYAT ARALAMASI:

Bal’ da mücadele eden takımlara 300.000TL.

Süper Amatörde mücadele eden takımlara 25.000TL.

1.Amatörde mücadele eden takımlara 10.000TL.

2.Amatörde mücadele eden takımlara 3.000TL.

2.Ligde mücadele eden Basketbol takımlarına 40.000TL.

3.Ligde mücadele eden Basketbol takımlarına 10.000TL.

3.Ligde mücadele eden Voleybol takımlarına 10.000TL.

Yerel Ligde mücadele eden Basketbol takımlarına 2.000TL.

Yerel Ligde mücadele eden Voleybol takımlarına 2.000TL.

olmak üzere toplamda 1.500.000TL. Nakdi yardım yaptıklarını belirterek, bu yardımların başlangıç olduğunu 2016 yılı bütçesinden daha fazla yardım yapmayı planladıklarını söyledi.

HABER: MESUT ÜLKER

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ