GEBZESPOR’DAN TARİHİ HAMLE

GEBZESPOR’DAN TARİHİ HAMLE
  • 24.12.2014
  • 3.083 kez okundu

Gebzespor’a yeni bir kimlik kazandıran Çakır ailesi farklı projelere imza atmaya devam ediyorlar. Gebzespor Başkanvekili Serap Çakır’ın başkanlığında Zihinsel Engelli çocuklarımızı farkındalık kazandırmak için yeni bir branş kuruldu. 

 

Uluslararası Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonun Kocaeli’ndeki ayağı Gebzespor Kulübü olacak. Gebze Fesa Business Otelde gerçekleştirilen tanıtım toplantısına Gebze İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mücahit Sak, Gebzespor Kulüp Başkanı İlker Çakır, Başkanvekili Serap Çakır, Gebzesporlu yöneticiler ile altyapı teknik direktörleri toplantıda yer aldı. Bunların yanı sıra Özel Sporcular Federasyonunun temsilcileri de toplantıda hazır bulundu ve bilgi verdi. Peki Özel Sporcular Federasyonu nedir?

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun Misyonu; Türkiye’deki tüm ulusal ve uluslararası faaliyetlerini belirleme, düzenleme ve denetleme yetkisine sahip yegâne kurum olarak; özel sporcuların arşivini oluşturmak, okullar, kulüpler, yazılı ve görsel basın, tüm kişi ve kuruluşlarla işbirliği içinde özel sporcuların tanınırlığını arttırmak, toplumla entegre olmalarını sağlamak ve uluslararası faaliyetlerde en üst düzeyde temsil etmektir.

 

GEBZESPOR’UN SOSYAL

SORUMLULUK PROJESİ

Gebzespor Kulübü altyapıda yeni bir branş açarak Zihinsel Engelli çocuklarımızı kapsayan Özel Sporcular Takımı oluşturarak yurt içinde ve uluslararası yarışmalarda boy gösterecek. Konuyla ilgili konuşan Başkanvekili Serap Çakır, “Bu proje tamamen sosyal sorumluluk projesidir. Bu projeye öncülük yapan Gebze Beşyıldız Rehabilitasyon Merkezi’ne birkez daha teşekkür ederiz. Bizde Gebzespor kulübü olarak altyapımızda Özel Sporcular Branşı kurmaya karar verdik. Bölgemizdeki engelli arkadaşlarımızı topluma kazandırıp farkındalık yaratmak için çok güzel bir yapılanma durumudur. Başarılı olacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

7 BRANŞTA MÜCADELE EDECEK

Özel Sporcular ve Engelliler Spor Branşlarında mücadele etmeye karar veren Gebzespor Kulübünün branş başkanı Serap Çakır olacak. İlk etapta Voleybol, Atletizm, Jimnastik, Masa Tenisi, Bocce, Bowling ve Futsal branşlarında mücadele edecek. Şuanda altyapı hazırlıklarını yapan Gebzespor kulübü 2015 yılından itibaren engellierin spor yoluyla topluma kazandırılmalarına yönelik projede aktif olarak görev almaya başlayacak.

 

PROJE EKİBİ HAZIR

Proje ekibinde Gebzespor Adına Başkanvekili Serap Çakır, altyapı sorumlusu Erol Çağlın, Gebze Gençlik ve Spor Hizmetleri müdürü Mücahit Sak, Voleybol antrenörü Gülsu Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Özel Eğitim Uygulama Okulu Müdürü Şehnaz Birkan, yardımcısı Hakkı Güçlüer ve Özel Eğitim Öğretmeni Yıldız Bayram, Beşyıldız Spor Kulübü Adına ise Fatma Çoğan yer alıyor.

 

ÖZEL SPORCULAR BU

SABAH METİN OKTAYDA

Özel Gebze Karma Futbol Turnuvası Organizasyonu yarın (Perşembe) saat 10:00 ile 14:30 saatleri arasında düzenlenecek “1. Karma Futbol Turnuvası” Gebzespor’un evsahipliğinde yapılacak. Bu turnuvada Gebzespor’un altyapısında yer alan 40 sağlıklı sporcu ile Gebze Beşyıldız Özel Rehabilitasyon Merkezi, Gebze İş Eğitim Uygulama Okulunun öğrencileri ile oluşturulan 8 karma futbol takımı katılacak. Takımlar sahaya 5 engelli ve 5 Gebzespor oyuncusundan oluşacak. Proje 2015 yılı boyunca devam edecek ve Gebzespor antrenörleri idaresinde sık sık bir araya gelecek.

 

HABER-FOTO: MESUT ÜLKER -BAŞAR ÖZKAN

 

 

IMG_5159

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ