GEBZEDE BİR İLK PROFESYONEL LİGDELER

GEBZEDE BİR İLK PROFESYONEL LİGDELER
  • 30.06.2022
  • 842 kez okundu

Gebzede İlk defa Kadın Futbol Takımı Kuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı Kadrolu Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni VOLKAN YAŞAR ve Arapçeşme Futbol Kulübü Yöneticisi ve Antrenörü SERKAN MALKOÇ önderliğinde Gebzenin ilk ve tek Kadın Futbol Kulübü kuruldu.
Gebzenin ilk ve tek kadın futbol takımı ARAPÇEŞME SPOR alt yaş katagorisi olan U13, U15 ve U17 müsabakalarında yerlerini aldılar. Bayramdan sonra başlayacak olan U15 yaş kategorisinde İSTANBUL BÖLGESİ 9. Grupta yarışmaya başlayacaklar. Ve yeni sezon üst yaş grubu olan Profesyonel 3. LİG maçlarına da katılım için gerekli Tescili yaptırdılar.

Milli Eğitim ve Gençlik Spor Bakanlıklarının ortaklaşa organize ettikleri Okullar arası Turnuvalarda Çok sayıda Birincilik, ikincilik ve üçüncülük Kupaları kazandıklarını belirten Volkan YAŞAR yolumuza Profesyonel olarak devam etmek için Gebze’nin Kadın Futbol Takımını kurduklarını belirtti. Ayrıca YAŞAR Futbol Eğitim sistemlerinin geleneksel sistemden farklı olduğunu devamlı Yurt dışına özellikle Brezilya’ya seyahat ettiklerini ve Futbolla ilgili yenilikleri Kendi kulüplerine kazandırdıklarını açıkladı.

Kulüp Yöneticisi ve Antrenörlerinden Serkan MALKOÇ Bayan Futbol Takımlarına günden güne katılımların olduğunu devamlı güçlendiklerini ve Gebze‘ye Kadın Futbol Branşında kupalar getirmek için büyük mücadele vereceklerini belirtti. Ayrıca MALKOÇ Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe… gibi köklü büyük takımların bizle maç yapmaları için Gebze’ye geleceklerini bu durumunda İlçemiz Gebze ve Gebze halkımız için olumlu yönlerinin büyük olduğuna değindi.

Volkan YAŞAR 0505 999 33 46
Serkan MALKOÇ 0531 790 40 11
www.arapcesmespor.com
instagram/arapcesme.spor

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ