GEBZE DÜNYA GENÇLER SANTRAÇ ŞAMPİYONASI TAM NOT ALDI

GEBZE DÜNYA GENÇLER SANTRAÇ ŞAMPİYONASI TAM NOT ALDI
  • 28.09.2018
  • 2.590 kez okundu

Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) organizasyon kalitesi ile yine dünya satranç otoritelerinden takdir topluyor. Dünyanın en önemli satranç organizasyonlarını Türkiye’de düzenleme başarısını gösteren TSF, 62 ülkeden 263 sporcunun katılımı ile Gebze’de gerçekleşen Dünya Gençler Satranç Şampiyonası’nda da organizasyon kalitesi ile tam not aldı. Satrançta hem organizasyon kalitesi, hem de sportif başarılarda dünyada ilk sıralarda yer aldıklarını söyleyen TSF Başkanı Gülkız Tulay; “Türkiye olarak satranç sporunda dünyanın takdirini toplayan ve tüm dünyadan satranç severlerin ilgi ile takip ettiği etkinliklere imza atarak, tarihi başarılar gerçekleştiriyoruz. Türkiye, satrançta hem organizasyon kalitesi hem de sportif başarı olarak dünya devleri arasında yer alıyor” dedi.

Türkiye satranç sporunda dev organizasyonlara imza atıyor. FIDE Başkan Vekili Georgios Makropoulos, Gebze’de gerçekleşen Dünya Gençler Satranç Şampiyonası için “TSF’yi satranç sporuna yaptığı ve dünya çapında takdir gören katkıları nedeniyle kutluyorum” ifadeleriyle kutlamıştı. Açık’ta Şampiyona lideri İran’dan Parham Maghsoodloo, “Muhteşem bir organizasyondu. En başından en sonuna kadar her şey mükemmeldi” derken, Kızlarda Şampiyon Rusya’dan Aleksandra Maltsevskaya ise “Bu organizasyonda konaklamadan yemeğe, maçlarımızın canlı yayınına kadar her şey düşünülmüş. Şampiyon olduğum ve Türkiye’de bulunduğum için çok mutluyum” şeklinde konuştu.

“ULUSLARARASI ORGANİZASYONLARI FESTİVAL HAVASINDA DÜZENLİYORUZ”

“2018 Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatı”, “2019 Avrupa Kadınlar Satranç Şampiyonası” ve “2020 Avrupa Yaş Grupları Satranç Şampiyonası”nı da düzenleyecek olan TSF, hazırlıklara şimdiden başladı. TSF Başkanı Gülkız Tulay şu açıklamalarda bulundu:

“Uluslararası organizasyonları bir festival havasında düzenleme başarımız ile dünya satranç kamuoyunun takdirini kazanma gururunu yaşıyoruz. Dünya Gençler Satranç Şampiyonası gibi önemli ve büyük bir organizasyonu 12 gün boyunca, Türk misafirperverliği ile kusursuz ve benzersiz bir satranç şöleni ile gerçekleştirdik. Türkiye bir satranç ülkesi ve emin adımlarla zirveye yürüyor.

Bu organizasyonları Türkiye’de düzenlemek, alt yapıda yer alan binlerce sporcumuzun gelişimine büyük katkılar sunuyor. Genç sporcularımız satrançta dünyanın en önemli organizasyonlarına tanıklık ediyor ve tecrübe kazanıyor. 900 bini aşan lisanlı sporcularımız, dev milli takım havuzumuz, son beş yılda beş genç sporcumuzun büyükusta olması satrançta geldiğimiz noktanın birkaç güzel göstergesinden birisi.”

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ