EFSANE BAŞKAN VEDA ETTİ !

EFSANE BAŞKAN VEDA ETTİ !
  • 11.05.2017
  • 2.413 kez okundu

Gebzespor‘da 3 yıldır başkanlık koltuğunda oturan ve Gebze’ye tertemiz Gebzespor bırakan İlker Çakır bugün sosyal medya adresinden istifa ettiğini duyurdu.

İşte Çakır’ın açıklaması
Saygıdeğer Gebzespor sevdalıları;
Ben ilker ÇAKIR olarak Gebzespor’a 19 Temmuz 2014 tarihinde yapılan 49. Genel kurul ile Üyelerimiz tarafından Bu büyük kulübe Başkan olarak seçilme şerefine erişmiş bulunmaktaydım.19 temmuz 2014 bugünse 10 mayıs 2017 yani Gebzespor’a Başkan olalı 35 ay gibi bir zaman geçmiş ve bu üçüncü sezonumuz.

Nelermi yaptık bu 35 aylık süreç zarfında kısaca özetlemek gerekirse;
1-Kulübümüzden alacağı olan futbolcu ve teknik ekiplerden 75 kadar kişinin ödemeleri nakden ödenmiştir.
2-SGK ya olan borç ödenmiştir.
3-35 aydır yönetimde olduğumuz döneme ait 1 tl dahi borç bırakılmamıştır.
4-İsu ya olan 1994 yılı ve sonrasına ait su borcu ödenmiştir.
5-Gebze’nin halkının ve protokol mensuplarının Gebzespor’a bakış açısı sil baştan değiştirilmiştir.
6-Bayan seyircilerimizin maçlara katılım sağlamaları anlamında ciddi çalışmalar yapılmıştır.

Evet saygıdeğer Gebzespor sevdalıları Biz bu yukarıda söylediğim işleri yönetim kurulunda görev yapan arkadaşlarımızla beraber yaparken tek hedefimiz borçsuz ve kendi ayakları üzerinde duran bir Gebzespor yapma hedefindeydik.Bunların çoğunu yapmış bulunmaktayız.

Tabiki kulübümüzde bu güzel şeyler yapılırken sportif anlamda siz Gebzespor sevdalılarına şampiyonluk yaşatmayıda çok istedik fakat bu konuda tüm çabayı göstermemize rağmen şampiyonluğu yaşatamamanın derin üzüntüsü içerisinde olduğumuzu belirtmek isterim.Yaşanan bu süreçte anlatması kolay bu işleri yaparken çok zor zamanlardan geçtik çok cefa çektik ama Gebzespor sevdası bu cefayı hafifletiyordu.

Tabi bu zorlu süreçte bize maddi ve manevi destek olan Gebze Belediyemizi ve Belediye Başkanımız Sayın Adnan Köşker beyefendiyede şahsım Ve yönetim kurulum adıma buradan teşekkür ederim.
Belediye Başkanımız Adnan Köşker 2016 yılında bize 680.000 tl destek olmuştur.

Ayrıca yapılan ikili görüşmelerde başkanımız önümüzdeki sezon için kurban satış yerlerinin satış hakkını Gebzespor’a verme taahhüdünde bulunmuşlardır.Bu desteği sayın başkanımızın şahsım ve yönetim kuruluna duyduğu güvenden dolayı vermesi bizim için onur verici bir durumdur.Fakat ben ilker ÇAKIR olarak Gebzespor için tüm harcamaların çoğunu şahşi finansmanımla yapmış bulunmaktayım.
Tabiki bu süreçte bizlere reklam vererek,kombine satın alarak maçlarımıza gelerek destek olan Gebzespor sevdalılarınada teşekkür ederiz.

Bizleri bu 35 aylık süreçte hep desteleyen kulübümüzün taraftar gurubu ”Eskiçarşı” ya teşekkür ederim.
Evet saygıdeğer Gebzespor sevdalıları ben ilker ÇAKIR olarak bu 35 aylık süreçte doğru yönettiğimi düşündüğüm ve hiç bir şüpheye meyil vermediğim bu büyük camianın Başkanlığını yaparken çok yoruldum.
Tabi içimde Gebzespor sevdalılarına şampiyonluk yaşatamamanın üzüntüsü içerinde sevdalısı olduğum bu önemli görevi bırakma kararı almış bulunmaktayım.

Bu kararı alma sebebim bu 35 aylık süreçte çok yorulmam birinci neden olmuştur.Bu zaman kadar yaptıklarımızın hepsi ”Gebze” sevgisinden kaynaklanıyor yapmış olduğumuz her harcama Gebzespor’umuza helal olsun bu dakika itibariyle Gebzespor’a harcadığımız paralardan bir karşılık beklemedik,bundan sonrada beklemeyeceğiz.Hiç bir alacağımızda yoktur ”farklı düşünen arkadaşlara” duyurulur.
Bu sebeplerden dolayı hakkınızı helal edin.
Tüm Mor beyaz sevdalılarına En derin saygı ve sevgilerimle.
İlker ÇAKIR

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ