DİLİSİSKELESİ SAVAŞTAN GAZİ ÇIKTI!

DİLİSİSKELESİ SAVAŞTAN GAZİ ÇIKTI!
  • 02.10.2017
  • 2.162 kez okundu

Süper amatör ligde A grubunda  hafta sonu kendi sahası ve seyircisi önünde güçlü rakibi Hereke Belediye Yıldızspor’la karşılaşan Dilovası temsilcisi Diliskelesi spor mücadeleden galip ayrılmasına rağmen özellikle maç sonu yaşanan olaylar mücadeleye damga vurdu ve 3 puan sevincini yaşayamadı…

3 PUAN + 2 GAZİ

Maçın ilk ve ikinci devresi karşılıklı kora kor mücadele ve ataklarla geçerken dakikalar 73’ü gösterirken performansı her geçen gün daha artan Diliskelesispor‘un başarılı futbolcusu Hüseyin Bozkurt takımına altın değerinde 3 puanı getiren golü attı.Maçta hakem yönetiminden her iki tarafta son derece şikayetçi  olurken iki takımın teknik patronları maçın orta hakemi tarafından uyarılmaksızın saha dışına gönderildi.90.dakikada Diliskelesi spor‘lu futbolcu Ertan kırmızı kartla oyun dışında kalırken, uzatmaların bitiminde galibiyet sevincini seyircilerine dönerek kutlayan Diliskelesispor’un etkili ismi Ali Arslan da maç bitimi 2.sarı karttan kırmızı kartla cezalandırıldı ve böylece ev sahibi takım 2 futbolcusu cezalı duruma düştü.

2.KIRMIZI İLE SAHA BİR ANDA KARIŞTI

Bu karttan dolayı maçın orta hakemine itiraz eden Diliskelesispor antrenörlerine maçın gözlemcisi tarafından negatif yönde aşırı reaksiyon gösterilmesi ortamın gerginliğini zirveye çıkardı.Bu dakikalarda Diliskelesi spor antrenörlerinden İsmail Odabaşı ve maçın gözlemcisi arasında fiziksel müdahaleler yaşandı.Maçın gözlemcisi tarafından kendisine küfür edildiğini belirten Diliskelesi spor kulüp başkanı Kenan Yılmaz ve maçın gözlemcisi arasında da gergin dakikalar yaşandı.

 

 

Diliskelesi spor kulübü resmi sayfasından yaşanan olaylar ile ilgili basın bildirisi yayınladı.İşte o açıklama:

KAMUOYUNA DUYURU…
.
Diliskelesi Spor Kulübü olarak galip geldiğimiz müsabaka sonrası yapılan bir açıklamadır. Yani kaybettiler suçu hakem ve gözlemcide arıyorlar bahanesi değil. Bu KINAMA yazısını okurken maçı tüm bu BASİRETSİZLERE rağmen KAZANDIĞIMIZ bilinsin. İki sezon üst üste şampiyon olurken felsefemiz doğru oyun, centilmenlik ve iyi niyetti. Elbette küçük çaplı hatalarımız oldu ve yapılan hatalara da iyi niyetli yaklaştık. Başarının önüne insan olgusunu koyduk. Hep hakem de insan, elbette hata yapar dedik. İzmit’te, Halıdere’de, Bahçecik ve Derbent’te adeta Dilovası takımı olmanın acılarını çektik. Ancak yine de maç sonları hakemlerimize küçük serzenişlerde bulunup hakkımız helaldir dedik. Geçmiş dönemler de yaşanan iktidar savaşları yüzünden federasyonu zor durumda bırakmak için bile bile yapılan hatalarla takımlar ve federasyonun karşı karşıya bırakıldığının da bilincindeyiz. Ancak İl hakem kurulu ve değerli başkanları Ersin Yıldırım hocamızın yaptığı çalışmaları, gayretleri 2 sezondur görüp taktir ediyoruz. İlk kez federasyon ve İl hakem kurulunun bu kadar uyumlu çalıştığına memnuniyetle şahitlik ediyor ve destekliyoruz. Kamuoyu ve İl Hakem kurulumuzdan beklentimiz idealist ve karakterli hakem arkadaşlarımızı destekleyip, ilçelere ve takımlara ön yargı ile bakan, kalbi, karakteri ve hakemliği kötü bu görev adamcıklarını içlerinden temizlemeleri.
Biz Diliskelesi Spor Kulübü olarak bu sezonu her zamankinden çok daha fazla önemsiyoruz. Çünkü bu yıl bizim için EMRE TOPRAK Sezonu. Kardeşimiz Emre Toprak’ın yaşam için verdiği o güçlü mücadele de Diliskelesi’nin manevi önemini, gücünü çok iyi biliyoruz. EMRE’miz için verdiğimiz bu mücadelede bizi ayak oyunları ile durdurmaya çalışanların oyunlarını o kirli boyunlarına dolayacağımızı başta İl Hakem Kurulumuz olmak üzere tüm spor kamuoyuna duyururuz. Maçın hakem triosu ve başta yeteneksiz, basiretsiz ve kötü hakemi Zülfükar Akça ile gözlemcisi olmak üzere bu tür operasyon insancıklarının temiz hakem camiasından temizlenmesi gerektiğini şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu tavsiyeyi yaparken de biz kendi hatalarımız için de iç eleştirimizi yapacağımızı deklare ediyoruz.
Son olarak Dilovası ve Diliskelesi’nin ileri gelenlerini, siyasi güçlerini, medyasını ve STK’larını bu ilçenin camialarına ve çocuklarına sahip çıkmak için göreve davet ediyoruz. Bizleri kolay lokma görenlere lütfen karşılık verin..
Diliskelesi ve Emre Toprak’ın bu büyük mücadelesini illegal yollarla engellemeye çalışanlar karşılığını dün olduğu gibi yarın da almaya devam edecektir. 

DİLİSKELESİ ağır taştır altında kalırsınız !!

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ