DEMİRSPOR, KONGREYİ VE STATÜYÜ BEKLİYOR

DEMİRSPOR, KONGREYİ VE STATÜYÜ BEKLİYOR
  • 23.06.2015
  • 1.973 kez okundu

Bu sezon ilk kez BAL’da mücadele edecek olan Demirspor, yol haritasını henüz belirlemiş değil. Mavi-Lacivertli ekip, bu ay sonunda yapılacak genel kurulda oluşacak yönetim kurulu ile BAL’da yeni sezonda uygulanacak statüyü bekliyor.

 

YENİ YÖNETİM KURULU BELİRLENECEK

Demirspor, geçen yıl Süper Lig’de tarihi bir başarıya imza atıp, ismini BAL’a yazdırmıştı. Mavi-Lacivertli ekibin BAL’da izleyeceği strateji de henüz netlik kazanmadı. Teknik ekip, yeni sezonda takımın finansal gücünü oluşturacak yönetim kurulun oluşmasını bekliyor. Serdar Görür’ün yeniden başkanlığa aday olacağı genel kurulda, Demiryolları’nın özelleşmesinden doğan boşluğun da sıkıntı yaratılmasından endişe ediliyor. Serdar Görür, yeni dönemde kulübe ekonomik yönden daha çok katkı sağlayacak isimleri yönetime alması bekleniyor.

 

BAL’IN STATÜSÜ DE BEKLENİYOR

Mavi-Lacivertli ekip, yeni sezonda sadece yönetim kurulunun oluşmasını değil, 2015-16 sezonunda BAL’ın statüsüne göre de yeni sezon için yol haritasını ve stratejisini belirleyecek. Teknik Sorumlu Talip Yeşilyurt, “Geçen yıl Kocaeli takımlarının iki gruba ayırmaları halinde buna göre bir transfer politikası belirleyeceğiz. Yok 4 Kocaeli takımının aynı grupta olacağı bir statü de ise transfer politikasını buna göre belirlemek durumunda kalacağız. Bunun için transfer konusunda çok fazla aceleci davranmıyoruz. Hem yönetim kurulunun oluşması, hem de statünün belirlenmesi bize yol haritamızı gösterecek” dedi.

 

TAKIMDAN AYRILAN YOK

Geçen yıl genç oyuncularla yakaladığı bu büyük başarıda tekin ekip ve futbolcuların katkısı çok fazlaydı. Mavi-Lacivertli ekibin başarısında çok önemli katkı sağlayan takımın iskelet kadrosunda korunma isteniyor. Şu an içinde Demirspor’da ayrılan oyuncu yok. Teknik ekip gibi, oyuncularda yönetim kurulunun belirlenmesini bekliyor. Teknik Sorumlu Talip Yeşilyurt, “Geçen yıl bizi BAL’a taşıyan oyuncu kadromuzla yeni sezonda da devam etmek istiyoruz. Bu takıma mutlaka takviye yapacağımız oyuncular olacak. Öncelikli olarak kadromuzu koruyacağız. Şuan bize gitmek istediğini belirten bir oyuncumuz olmadı” dedi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ