DARICA’DA ATLETİZM ŞÖLENİ BAŞLIYOR

DARICA’DA ATLETİZM ŞÖLENİ BAŞLIYOR
  • 05.10.2015
  • 2.801 kez okundu

Kocaeli, Darıca’da 11 Ekim Pazar günü yapılacak olan 5.Uluslararası Darıca Yarı Maraton’unun basın toplantısı Darıca Belediyesi Dudayev Parkı Hilal Kafe’de yapıldı.Maratonun tüm anlarını Kanal 5n Televizyonu 8 kamera ve tam kadro ekibi ile takip edecek.

Tanıtım toplantısına Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, İl Gençlik Spor Müdürü Muzaffer Çintımar, Darıca İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hikmet Tatoğlu, maratonda yarışacak olan atletlerden bir bölümü ve basın mensupları katıldı.
Maratonla ilgili görüşlerini aktaran Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak şöyle konuştı:

“Maratona dünya ülkelerindeki sporculardan büyük talep var, içlerinde ilk defa ülkemizde yarışacak sporcularda bulunmakta. Bu yıl 15 ülkeden aralarında Avrupa ve Dünya klasmanında derecesi bulunan sporcularında bulunduğu toplam bin 600 atletin katılımını bekliyoruz. Yine aynı gün koşulacak olan halk koşumuzda ise 5 bin kişinin koşacağını tahmin ediyoruz. Yarışmalara halen kayıtlar devam etmekte. Öte yandan geçen yıl olduğu gibi dünya rekoru kıran bir atlet olursa 50 bin dolar ödül vereceğiz. 09.30’da başlayacak olan maraton Darıca Belediyesi hizmet binası önünde start alacak. Ardından İstasyon Caddesi devam edip Dr. Zeki Acar Caddesi, Etham Paşa Caddesi, Çelikoğlu Caddesi, Fatih Sultan Mehmet Caddesi, Bayramoğlu’ndan dönülerek Tuzla Caddesinden gelinerek Cumhuriyet Meydanında son bulacak.Darıca’da yapacağımız 5.Uluslararası Yarı Maratonu ile ilçemizi tüm dünyaya tanıtmanın yanı sıra yine çok önemli bir yarış olan Avrasya Maratonu’na iyi bir hazırlık olacak. Bütün bölge halkını bu önemli organizasyona davet ediyoruz.”

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ