DARICA YARI MARATONU ERTELENDİ

DARICA YARI MARATONU ERTELENDİ
  • 13.09.2018
  • 2.755 kez okundu

Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, düzenlediği basın toplantısında ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlardan dolayı bu yıl yedincisini düzenleyecekleri Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nu ileri bir tarihe ertelediklerini açıkladı.

Darıca Belediyesi Teras Cafe Restaurant’ta düzenlenen toplantıya bölge basını yoğun ilgi gösterirken, belediye başkan yardımcılarının da yer aldığı basın toplantısında konuşan Başkan Şükrü Karabacak, programlarına katılımlarından dolayı bütün basın mensuplarına teşekkür ederek ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu.

ÜLKEMİZ BİRLİK İÇİNDE BU GÜNLERİ AŞACAKTIR

Başkan Karabacak, “son zamanlarda ülkemizdeki ekonomik kriz inanıyoruz ki halkımızın da desteği ile en kısa zamanda aşılacaktır. Bizlerde yerel yönetimler olarak bu konuda adımlar atıyoruz. bizim önceliklerimiz var bundan dolayıdır ki bizim şu an önceliğimiz halkımızın genel ihtiyaçlarını karşılamak ve çözmek. Tasarruf tedbirleri çerçevesinde 14 Ekim 2018 tarihinde yapmayı planladığımız  Uluslararası Darıca Yarı Maratonu’nu ileri bir tarihe erteledik. Böyle bir ortamda sosyal ve kültürel etkinliklere bir süre ara vereceğiz. Bunun yanı sıra birim müdürlerimizin kendi istekleriyle kullandığı araçları garajlara çektik, kiralık olanları iade edeceğiz, Müdürlerimiz kendi imkanlarını seferber ediyor buradan da onlara teşekkür ediyorum. Belediye olarak harcamalarımızda da tasarrufa gidiyoruz. Özellikle bütün alımlarda yerli malı şartını getiriyoruz, ekonomimize ne kadar katkı sağlayabilirsek o kadar iyi bir iş yapmış oluruz. Bu tasarruflardan yüzde 30-35’lik katkı sağlayacağımıza inanıyorum.’’ dedi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ