DARICA G.BİRLİĞİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI

DARICA G.BİRLİĞİ’NDEN BASIN AÇIKLAMASI
  • 03.04.2015
  • 1.862 kez okundu

Darıca Gençlerbirliği Kulüp Başkanı Özcan Dal son haftalarda yaşanan şampiyonluk yarışındaki hakem hatalarına ilişkin bir basın bildirisi gönderdi. İşte Özcan Dal’ın açıklaması:

Değerli basın mensupları…

Kırıkhan deplasmanın da hesapta olmayan bir puan kaybı yaşadık. Ancak, bu maçta kazanmış olmak bizi şampiyon yapmayacağı gibi kaybetmiş olmakta asla hedefimizden saptırmayacaktır. Darıca GB camiası olarak, yakaladığımız bu kenetlenmeyi daha üst seviyeye taşıdık. 3 puanlı sistemde, kalan 6 haftada yeniden zirveye yerleşme ve şampiyonluk kupasını kaldırma ihtimalimiz yüksektir. Oyuncu kadromuz bunu gerçekleştirecek güçtedir. Yönetim Kurulu olarak teknik ekip ve futbolcularımıza inancımız tamdır. Şampiyonluktan başka düşüncemiz yok. Fakat, şampiyonluk kupası kaçsa da, 2. Lig’e çıkma şansını kaçırmayacağımızı bilmenizi isterim. Bu ekibe olan inanç ve desteğinizin artarak devam etmesini bekliyoruz.

Son maçımız da, ligde hiçbir hedefi olmayan rakibimizin, Darıca GB camiasına karşı göstermiş olduğu düşmanca tavrı anlamak mümkün değil. Kırıkhan takımının yöneticileri ve taraftarları sportmenlikle bağdaşmayacak tutum ve davranış sergilemiştir. Bize karşı ilk andan itibaren düşmanca bir tavır sergilemiş, soyunma odası koridorlarına gelerek, küfür, hakaret ve fiziki saldırılarını sürdürmüşlerdir. Biz Darıca GB Kulübü olarak, bu saldırıların ardında, ne şampiyonluk mücadelesi verdiğimiz komşumuz Tuzlaspor’un bir etkisi olduğunu, ne de Kırıkhan Takımı’nın bu yönde bir tavrı olduğunu düşünmek istemiyoruz. Bunu yapanları, sportmenlikten ve insanlıktan nasibini almamış, birkaç kendini bilmezin, kişisel saygısızlığı olarak yorumluyoruz. Ne Kırıkhanspor’un, nede bir başka kulübün Darıca GB’yi hedefinden koparmaya gücü yetemez. Biz çuvaldızı kendimize batırmasını bilen bir kulübüz, Kırıkhan’da ki mücadelemizin 3 puan için yeterli olmadığını düşünüyor, bundan sonra ki, maçlarımıza daha güçlü bir konsantrasyon ile hazırlanıyoruz.

Sahamızda oynadığımız Tuzlaspor maçında, 1 metre dışarıda olan faulü, ceza sahamız içine taşıyan hakemin de, Kırıkhan’da açık ofsaytı görmeyerek mağlup olmamıza neden olan hakeminde ‘hata’ yaptığını düşünmek istiyoruz. Kaybettiğimiz puanların sorumlusu olarak hakemleri gösterme kolaycılığını yapmıyoruz. Ancak, kritik maçlarda hakemler Darıca GB aleyhine kararlar vermişlerdir. Bunların art niyetsiz, o günkü konsantrasyondan kaynaklı hatalar olduğunu düşünüyoruz. Bu konuda bir art niyet varsa da, buna niyet edenlerin, mahkemelerin en adili olan Mahkeme-i Kübra da hesap vereceklerine olan inancımızla biz camia olarak çok rahatız.

Tüm mücadelesini yeşil sahada sürdüren, kazanmak için her yolu mubah görmeyen, etik kuralları, her türlü sportif başarının üzerinde gören Darıca GB Kulübü Allah’ın izniyle bu sezonu, 2. Lig’e çıkarak noktalayacaktır. Kritik haftalara girilirken, tüm camianın ve siz basın mensuplarımızın, takımımıza her zamankinden daha çok destek olarak, bu başarıya katkı sunmanızı bekliyoruz.

 

Özcan Dal

Darıca GB Kulüp Başkanı

 

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ