BUYRUN SEKA PARK YAĞLI GÜREŞLERİNE

BUYRUN SEKA PARK YAĞLI GÜREŞLERİNE
  • 08.05.2015
  • 3.446 kez okundu

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş Geleneksel 7. Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin tanıtımını düzenlenen toplantı ile yaptı. Okumuş pazar günü güreşlerde yaklaşık bin pehlivanın güreşeceğini ifade etti

Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl yedincisini düzenleyeceği Geleneksel 7. Sekapark  Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nin tanıtım toplantısı bugün Sekapark Otel’de yapıldı. Toplantıya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Feyzullah Okumuş’un yanı sıra Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ali Yeşildal, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Raşit Fidan, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Kırkpınar başpehlivanı Ahmet Taşçı, olimpiyat şampiyonu  Ömer Aslantaş, gençler dünya şampiyonu Faruk Akkoyun, başpehlivanlar Ahmet Kavalcı, Recep Kara ve basın mensupları katıldı.

 

Bin Pehlivan katılacak

Türkiye’nin önemli başpehlivanlarının bu yıl Sekapark Altın Kemer Yağlı Güreşleri’nde kol bağlayacağını belirten Okumuş, müsabakalara bin pehlivanın katılacağını söyledi. Güreşlerin bu yıl “Göçmen Recep” olarak bilinen, 1963-1980 yılları arasında birçok başpehlivanlık güreşlerinde birinci olan Recep Güreşen onuruna yapılacağını ifade etti. Recep Güreşen,  “Türkiye’nin en önemli başpehlivanlarını ilimize getirdiği ve bizleri unutmadığı için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi. 14 kategoride düzenlenecek olan güreşlerde ilk üçe girenlere madalya verilecek.

 

KIRKPINAR’IN PROVASI

650 yıllık kültürü olan güreşte Kocaeli’nin büyük şampiyonlar çıkardığını belirten Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın “Kocaeli Cumhuriyet tarihi boyunca beş altın kemerin üçünün sahibi. İki altın kemer sahibi Ahmet Taşçı Kocaelili. Ata sporumuzu yaşatan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Kocaeli’nin yağlı güreşlere sevdalı bir il olduğunu ifade eden Recep Kara’da Kırkpınar’da yarışacak olan başpehlivanların önce Sekapark güreşlerinde kol bağlayacağını belirterek güzel müsabakalar izleneceğini belirtti.

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ