BUSE TOSUN DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU !

BUSE TOSUN DÜNYA ŞAMPİYONU OLDU !
  • 04.11.2016
  • 3.547 kez okundu

Bartın Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencisi Buse Tosun, 12. Üniversiteler arası Dünya Şampiyonasında Dünya Şampiyonu oldu.

Çorum Hitit Üniversitesi ev Sahipliği’nde yapılan Üniversiteler arası Dünya Şampiyonası’nda Altınova Tersaneler Spor kulübünün 3 sporcusu milli mayoyu giyerek derece elde etti.

Altınova Tersaneler Spor Kulübünün sporcusu olan Bartın Üniversitesi öğrencisi Buse Tosun 69 kiloda Moldova, Estonya, Kanada ve Rusya rakiplerini yendi. Altın madalyayı alan Buse Tosun, Çorum’da düzenlenen12. Üniversiteler arası Dünya Şampiyonasında Dünya Şampiyonu oldu

Yine Altınova Tersaneler Spor Kulübünün diğer oyuncularından 60 kiloda Siirt Üniversitesi Öğrencisi Derya Bayhan,48 kiloda Siirt Üniversitesi Öğrencisi Evin Demirhan 3. olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya “Sporcularımız Buse Tosun, Derya Bayhan ve Evin Demirhan’ı, Antrenör Murat Genctürk ve idarecilerimiz Aziz Bozok ile Selim Acar’ı kutlarım.

Sporcularımız, Yalova ile Türkiye’yi temsil ederek Çorumda düzenlenen 12.Üniversitelerarası Dünya Şampiyonası’nda 1 Altın,2 Bronz Madalya almışlardır. Sporcularımız ile gurur duyuyoruz. Sponsorlarımıza, hayırseverlere, güreş severlerimize sonsuz teşekkür ederiz. Önümüzdeki günlerde Altınova’da düzenleyeceğimiz törenle başarılı sporcularımızı ödüllendireceğiz” dedi.

 

Kaynak: aspor

.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ