BEDRETTİN Hoca ŞİMŞEK’leri Çaktı!

BEDRETTİN Hoca ŞİMŞEK’leri Çaktı!
  • 04.12.2019
  • 1.629 kez okundu

Süper amatör lig temsilcisi Diliskelesispor antrenörü Bedrettin şimşek son oynadıkları karşılaşma sonrası basın açıklamasında bulundu…

Kocaeli ve özellikle Gebze tarafında 27 yıldır hasbelkader futbolun içerisinde olan biriyim. 18 yıl aktif futbol oynadım ve 8 yıldır da antrenörlük yapıyorum. Futbol da hatalar her zaman olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Lakin Kocaeli de bu sezon olan olaylar, hakem karar ve tutumları hata değil, bilinçli bir şekilde yapılmaktadır. Dün akşama kadar çok fazla anlamamıştık bunları, lakin dün akşam Kocaeli Süper Amatör A Grubu liderinin maçına gönderilen hakem arkadaşı gördükten sonra inanın Kocaeli Hakemliği için çok büyük bir üzüntü ve hayal kırıklığı yaşadım. Böyle birisi nasıl yükselmiş olabilir diye de çok hayıflandım. Sahaya egosunu tatmin etmek için çıkmış bir çocuk, herkese atar gider yapan, kendi dahil kimseye saygısı olmayan bir çocuğa bir takımı boğdurmak bu kadar kolay olmamalı. Belli ki bu çocuk buraları hak etmiyor. Belli ki birileri tarafından destekleniyor, ancak olmayacağı da aşikar.
Lakin bu sezon hemen hemen her maç olaylı geçiyor, hakem kurulu atamaları neye göre yapıyor çok merak ediyorum? Öyle maçlara öyle yetersiz insanlar gönderiliyor ki, adeta git maçı içinden çıkılmaz bir hale sok gel demek gibi bir şey oluyor.
Tüm bunları düşünürken aldığım bilgiler ise beni dehşete düşürdü. Bölgemizde daha önce sayısız maçımıza çıkan tecrübeli hakemler ve daha önce görüp bunda istikbal var dediğimiz genç hakemleri uzun süredir maçlarda göremiyorduk. Öğrendim ki İl Hakem Kurulu bu hakemlerin üstünü sırf kendilerine biat etmiyorlar diye çizmiş. Kocaeli hakemliği kendi içinde param parça olmuş. Geçimini bu işten sağlayan ve bu mesleğe gönül vermiş onlarca hakeme maç verilmiyor ve kimse de buna ses çıkarmıyor. Siz şimdi böyle bir ortamda hakemlerin nasıl sağlıklı maçlar yönetmesini bekleyebilirsiniz ki? Arkadaşlarına yapılan haksızlığa ses çıkarmayanlar, maçlarda nasıl adalet sağlayacaklar? Daha duyduğum ve ağzımı açık bırakan bir sürü detay var lakin bunlar şimdilik bende kalacak ve isteyen herkesle de paylaşacağım. Şimdi bu isyanımın daha detaylısını hazırlayıp,
TFF Kanalı ile Merkez Hakem Kuruluna, TFF Amatör İşler Müdürlüğü’ne, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonuna ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna ileteceğim. Birilerinin bu yanlışa dur demesi gerekiyor. Daha önce de olduğu gibi yine haksızlık karşısında biri feda edilecekse o ben olmaya hazırım. Kendim de dahil, hiç kimsenin hakkının yenmesine müsaade etmeyeceğim. Atama listelerinde peşpeşe maç alanlar, ulusal maçtan gece gelip sabah süper amatör maçlarına goy goy yapmaya çıkanlar ile birlikte sırf onlardan değil diye bir sürü tecrübeli hakemi U12 maçlarına gönderen, gayri resmi kurul görevlilerini de yazacağım. Burada bir eleştiri de bunu çok geç gördüğüm için kendime yapıyorum. Lakin haksızlık karşısında asla susmayacağım ve her zaman adaletsizliğin karşısında duracağım.

 

Bedrettin Şimşek

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ