Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Marmaris’te Tamamlandı.

Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası Marmaris’te Tamamlandı.
  • 23.05.2018
  • 3.777 kez okundu

“7. Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası” dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın isim sponsorluğunda, markanın Türkiye distribütörü Sportive’in katkılarıyla tarihlerinde Marmaris’te gerçekleştirildi.

Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler arasındaki en kapsamlı şampiyonalar bütünü olan “Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası”, 16-20 Mayıs tarihlerinde her yaştan amatör ve profesyonel yüzücüyü Marmaris’te buluşturdu.

Dünyaca ünlü su sporları markası Arena’nın ve markanın Türkiye distribütörü Sportive’in desteğiyle beraber, Muğla Valiliği ve Marmaris Belediyesi’nin Türkiye Yüzme Federasyonu ile Muğla Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen şampiyona 1.500 sporcuyu ağırladı.

Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından deniz, doğa ve yüzme tutkunu sporcuları buluşturan şampiyonada kısa kulvar, açık deniz bayrak ve açık deniz yarışları yapıldı.

Yarışın son gününde gerçekleştirilen açık su yüzme maratonunda bir saat boyunca Marmaris Körfezi’nde yüzen sporcular arasında dünya şampiyonu Miriam Hierath’ın yanı sıra Türkiye, Almanya, Fransa, ABD ve Ukrayna’dan da dünya şampiyonu sporcular yer aldı. Açık su yarışına 1500 metrede 410, 3 bin metrede ise 268 olmak üzere toplam 678 sporcu katıldı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ