AMATÖR SPOR KULÜPLERİ BİR ARAYA GELDİ!

AMATÖR SPOR KULÜPLERİ BİR ARAYA GELDİ!
  • 20.08.2016
  • 1.836 kez okundu

Sarıyer’de faaliyet gösteren spor kulüplerinin başkanları ve yöneticileri, Sarıyer Belediyesi tarafından Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi…
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ev sahipliği yaptığı kahvaltıda konuşma yapan Amatör Spor Kulüpleri Derneği’nin Başkanı Cemal Kabil, “Sarıyer’de biri profesyonel olmak üzere 31 spor kulübü bulunmaktadır. Birlik ve dayanışma içinde oldukları için teşekkür ediyorum. Ayrıca Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in desteklerini her zaman yanımızda görmekten mutluluk duyuyorum” dedi.

“Kulüp yöneticilerinin heykeli dikilmeli”

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı ve Sarıyer Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, yaptığı konuşmada kulüp yöneticilerinin heykellerinin dikilmesi gerektiğini belirterek, “Çoğu yönetici vardır ki, kendi çocuklarından önce sporcularını düşünür. Evinde çocuklarına hazırlamadığı kahvaltıyı sporcularına hazırlar, kendi çocuğuna almadığı spor ayakkabıyı sporcusuna alır” şeklinde konuştu.

“Amatör spor kulüplerinin önemi büyük”

Sarıyer’de bulunan spor kulüpleri arasında dayanışmayı arttırmak, fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen kahvaltıda konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Spor kulüplerinde yöneticilik yapan herkes toplum lideridir. Toplumun her türlü alanında olmak zorundayız. Bunu dayanışma haline sokmalıyız. Spor kulüpleri olmasa, çocuklarımız kötü alışkanlıklara yönelir. Bunun örneğini Fatih Sultan Mehmet ve Ayazağa mahallelerimizde gördük. Bu nedenle öneminiz büyük. Sporun ötesinde çocuklarımızı yarına hazırlamanın çabası içinde olmalıyız. Yerel yönetim olarak boş bulduğumuz her alana park, spor alanı yapıyoruz.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ