KARATE’NİN SULTANLARI

KARATE’NİN SULTANLARI
  • 17.05.2015
  • 2.068 kez okundu

Adnan Şamdan ve öğrencileri Kulüpler Türkiye Karate Şampiyonası’ndan kupalarla döndü. Gebzeli Karateciler Fransa’da yapılacak Avrupa Şampiyoası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

 

Bursa’da yapılan Türkiye Kulüpler Karate Şampiyonası’nda mücadele eden Gebze Karate Do ilçemize şampiyonlukla döndü. Hafta sonu Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde Kulüpler Türkiye Şampiyonası ve Avrupa Seçmeleri yapıldı. 2 takımla şampiyonaya katılan temsilcimiz Genç Bayanlar Kata’da Türkiye Şampiyonu, Kumite’de ise Türkiye üçüncüsü olmayı başardı. Gebzeli Karateciler 6-7 Haziran tarihlerinde Fransa’nın başkenti Paris’te yapılacak Avrupa Kulüpler Karate Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

 

AVRUPA BİLETİNİ KAPTI

Şampiyonaya katılım beklenenden bir hayli yoğun oldu. 46 ilden 296 Kulüp ve 1900 sporcu müsabakalarda mücadele etti. Geçtiğimiz yılın Avrupa Kulüpler Şampiyonu olan Gebze Karate Do, bu yılda Meryem Mazlum, Ayca Düzgel ve Hatice Başkaya’dan oluşan Kata takımıyla zorlu rakiplerini geride bırakarak Türkiye Şampiyonu oldu. Beyza Coşkun, Elif Kuzu, Feyzanur Kılıç, Ayca Düzgel ve Hatice Başkaya’dan oluşan Bayan Kumite Takımı ise Türkiye üçüncüsü oldu. Böylelikle iki takımımızda Fransa’da Avrupa Şampiyonluğu için mücadele etme hakkı kazandı.

 

HEDEF AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU

Oldukça zorlu bir Şampiyonayı geride bıraktıklarını ve geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Avrupa Şampiyonluk Kupasını Türkiye’ye getirmek istediklerini belirten Teknik Direktör Adnan Şamdan, “Gebze’ye bu gururu her zaman olduğu gibi yine biz yaşattık. Katılımın yüksek olduğu böyle bir şampiyonada elde ettiğimiz birincilik ve üçüncülük çok anlamlı. Önümüzde ki ay Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi temsil etmek bizim için onurdur. Bu yılda Kulüpler Avrupa Şampiyonluğu ülkemize ve Gebzemize yaşatmak istiyoruz.” Dedi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ