GENÇ KALESPOR’DAN YAYLIM ATEŞİ!!!

GENÇ KALESPOR’DAN YAYLIM ATEŞİ!!!
  • 25.03.2017

Genç kalespor kulübü geçtiğimiz hafta mollafenarispor maçında ki kötü yönetim nedeniyle yaşanan gelişmelerden sonra sert bir bildiri yayınladı.İşte o açıklama:

 

Öncelikle üstüne basa basa söylediğimiz halde, kimsenin anlamadığı bir konuyu tekrar ederek başlamak istiyoruz. Bizler yaşlar 17-20 arasında değişen, antrenman yapacak doğru dürüst topu dahi olmayan , müsabakalarda tüketilmesi gereken suları bile kendi cebinden alan, transferlere milyarlar harcayan takımların çekinerek sahaya çıktığı, ama her şeyden önce amatöre para karıştırmadan, gerçek anlamdan zorluklar ve amatör ruhla mücadele etmeyi ve bölgenin gençlerine değer vermeyi uygun görmüş ve kendine felsefe edinmiş , biri klasman diğer klasman adayı olmuş iki eski hakemin önderliğinde, fair play çerçevesinde; rakibe, hakeme ve futbola saygıyı en önemli kural olarak uygulayan ve bu şartlarda amatör kümede mücadele etmek durumunda olan bir futbol kulübüyüz.

 

18.03.2017 Cumartesi günü Mollafenarispor ile oynadığımız 2. Amatör Küme müsabakasının 36.ve 37. Dakikalarında her ikisinde de aleyhimize düdük çalınan 2 penaltı pozisyonu sonrasında, bir sonraki günü oynacağımız U-19 müsabakasını ve birçok oyuncumuzun o maçta oynayacağını düşündüğümüz için ve maçın devam etmesi halinde toplu olarak oyuncularımızın hakeme ve müsabaka görevlilerine çeşitli ve hakaretlerde bulunabilme ihtimalini de göz önüne alarak, medeni bir şekilde hocamızın ve takım kaptanımızın onayı ile çekilmek istediğimizi müsabakanın hakemine bildirmeyi ve sahadan çekilmeyi uygun gördük.

 

23.03.2017 tarihinde mevcut hakem ve gözlemci raporlarına istinaden alınan il disiplin kurulu kararı ile hocamız Levent YILMAZ’a F.D.T. 40, 41. maddeleri gereğince, yani hakeme ağır hakaret , tehdit ve kişilik haklarına saldırı maddesi gereğince 30 GÜN HAK MAHRUMİYETİ cezası verilmiştir. Bu ceza bizim için şeref madalyası niteliğindedir. Çünkü önce Allah, sonra da rakip takım, saha komiseri , sağlık memuru ve emniyet görevlileri şahidimizdir ki müsabaka hakemi ve yardımcılarına yönelik bu tarzda bir fiili ve yada sözlü davranışımız olmamıştır, olamaz da. Çünkü bizler iki eski hakem olarak zamanında ekmeğini yediğimiz mesleğimize saygımızdan dolayı böyle bir şeyi aklının ucundan bile geçirmeyen , geçireni yanında barındırmayan insanlarız. Geçtiğimiz yıllarda hakem hakaret ve şiddetten ötürü sürekli ihraç olunan bu oyunculardan oluşan bu takımın bu sene maç başına sarı kartı bile bir ikiyi geçmemesi bunun en somut örneğidir. Sadece bu örnekte olduğu gibi fahiş hakem hatalarına zamanında yaşadığımız tecrübe ettiğimiz bilgiler doğrultusunda haklı serzenişlerde bulunabiliriz ki, bu da saygı çerçevesinde haddini aşmayacak sözlerdir.

 

Ve yine bizler bir spor yöneticisine, hocasına ya da oyuncusuna ceza verilmek istendiğinde,hakemin ve gözlemcinin kapalı kapılar arkasında nasıl olayı aralarında paslaşarak aynı doğrultuda rapor yazdığını gayet iyi bilen insanlarız. Zamanında müsabaka sırasında yaşanan olaylar dolayısıyla rapor yazdığımız ve belki de ceza almasını sağladığımız kişilerle,halen bugün bile yüz yüze konuşabiliyorsak bu yaptığımız işi ne kadar doğru yaptığımızdan, yazdığımız raporların olması gerektiği gibi olmasından kaynaklanmakta ve vicdanımız rahat, başımız dik bir şekilde sporun içinde bulunmaya devam etmekteyiz. Bu mesnetsiz ve  asılsız iddialarla dolu raporları yazanların yarın bir gün yüzümüze nasıl bakacağını merak etmekteyiz.

 

Çünkü  bizle alakası olmasa bile, geçtiğimiz günlerde video olarak da kamuoyuna yansıyan, profesyonel  2. Ligde kornere giden topa ‘’GOL’’ kararı veren hakemin, gözlemciden 8.7 yani başarılı anlamına gelen notu aldığını da biliyoruz.

 

Zamanında bizleri kendilerinin yanında görmek isteyenlerin ve kendilerine itaat etmelerini isteyenlerin boyunduruğu altına girmediğimiz için bunların başımıza geldiğini de gayet iyi biliyoruz.

 

Bundan birkaç sene öncesine kadar geleceğin FIFA’sı olarak lanse edilen, ama geldiği bu noktada geleceğin hava-cıvası olmaktan öteye gidemeyecek olan bir hakemin ve işi adalet dağıtmak olan ve suçluları cezalandırması gereken kutsal polis mesleğine mensup bir müsabaka gözlemcisinin de bu doğrultuda yalan- yanlış rapor vermelerini esefle kınıyoruz. Eğer aksi bir durum söz konusu ise hakem ve gözlemcinin bu iddialar karşısında mahcup duruma düşmemesi ve mağdur olmaması için İHK ve İl Disiplin Kurulu’ndan resmi raporları bizlerle ve kamuoyu ile paylaşmasını talep ediyoruz.

 

Yine müsabaka hakemine yönelik olarak; elini havaya kaldırarak düdüğe üflemenin değil, elini vicdanına koyarak düdüğü onuruyla ve kendinden emin bir şekilde çalmanın hakemliğin esası olduğunu hatırlatmak isteriz. Çünkü bizleri, bizler olmasak bile diğer ağabeylerini örnek alarak bir gün o düdüğü mutlaka asması gerekeceğini, bunu da onuruyla ve karakteriyle kendisine yakışan şekilde icra etmesini öneririz.

 

İl Disiplin Kurulunu, kendilerine bu şekilde iletilen bu yanlış ve tamamen uydurma raporlara istinaden aldıkları kararı derhal gözden geçirmeye ve bu cezayı kaldırmaya davet ediyoruz.’’Biz Kapınızı Amatör Bir Ruhla Çaldık’’ sloganıyla faaliyet gösteren KASKF başkanı Sn. Murat AYDIN beyefendiyi ve yönetimini amatör bir ruhla mücadele eden bizlerin destekçisi olmaya ve konunun takipçisi olmaya davet ediyoruz.

 

Aksi halde 26.03.2017 tarihinde oynayacağımız Yavuz Selim Spor müsabakası ve sonrasındaki (A) takım ve U-19 müsabakalarında futbol il temsilciliği tarafından emniyet tedbirlerini arttırılmasını ve spor kamuoyunun müsabakalarımızı yakında takip etmesini önemle talep ediyoruz. Çünkü bizler olmayan bir olayı rapora yazmanın zorluğunu ve vicdanlardaki mahcubiyetini iyi bildiğimiz için, hakemleri ve kurulları bu mahcubiyet altında bırakmamak adına, rapora yazmalarını istedikleri her türlü olayı bizzat yerine getireceğimizi ve bu konuda da kendilerini mahcup etmeyeceğimizi buradan duyurmak istiyoruz. Şundan emin olunuz ki bizler onurumuza, şerefimize, karakterimize yakışır şekilde hakaret ve türü işlevleri yerine getireceğiz ve müsabaka görevlilerinin raporlarına en doğru cümleleri yazmalarına katkıda bulunacağız.

 

Gençlerin ülkeyi yönetmesinin hedeflendiği bir ortamda, işi sadece fair-play çerçevesinde layıkıyla spor yapmak ve mücadele etmek olan bu genç arkadaşlarımızla çıktığımız bu yolda asla ve katta geri adım atmayacağımızı belirtir ve sesimizi duyurana kadar her türlü haksızlığın karşısında dik duracağımızı bildiririz. Başta gençlere önem veren ve altyapısı marka olmuş Altınorduspor’un, rahmetli başkan İlhan CAVCAV’ın takımı Gençlerbirliğinin, 4 büyük futbol kulübü olan Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’un, bölgemizde yine altyapısına değer veren Bursaspor’un, şehrimizi markası Kocaelispor’umuzun , ilçe takımlarımızı Gebzespor’un,  Darıca Gençlerbirliği’ninve tüm futbol kamuoyunun, bu haklı, onurlu, şerefli ve karakterli duruşumuzda manevi olarak yanımızdan olmalarını ve bu sese kulak vermelerini istiyoruz.

 

Son olarak ‘’Herkes Yılar LEVENT YILMAZ ‘’ diyoruz ve saygılar sunuyoruz.

 

Genç Kale Spor Kulübü

 

 

 

 

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ